הבשר שנתפס | צילום: המחלקה הווטרינרית, חולון

      

700 ק"ג בשר שפג תוקפו והיה אמור להיות מופץ לבתי עסק באיזור - אותר והושמד. זאת על פי דיווח שהתקבל השבוע מהמחלקה הווטרינרית של עיריית חולון.

במחלקה הווטרינרית ביקשו להבהיר כי כמות כזאת של בשר היא שוות ערך לכ־2,800 מנות במשקל כ־250 גרם בממוצע. הווטרינרית ד"ר מאיה בר־אל, מצאה כי הבשר הוסתר בתוך אריזות שעל צדן החיצוני הודבקה תווית שונה מזו שנמצאה על המוצר עצמו, בתוך האריזה. ההשמדה בוצעה ב'תחנת המעבר העירונית'.

ד"ר אבי צרפתי, יו"ר ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות, אמר השבוע בנושא: "צריכת בשר לא מפוקח עלולה להיות מסוכנת לבריאות הציבור. השמדת הבשר היא הוכחה נוספת לחשיבות בדיקות המשנה שנעשות באופן שוטף כל השנה ומהוות חלק חיוני בשרשרת הפיקוח על הייצור, ההובלה, האחסנה, השיווק והמכירה של מוצרים מן החי ברשויות המקומיות.

"הבדיקות הן למעשה המחסום האחרון לפני הגעת המוצרים לרשתות השיווק ולצלחות של כולנו. אני פונה אל הציבור ומבקש לרכוש מוצרי מזון מן החי רק במקומות המפוקחים על ידי הרשות המקומית או בפיקוח של רופא וטרינר, ולבדוק שהמוצרים נושאים חותמות ותאריכים כחוק. כמו כן יש לדווח לרופא הווטרינר בכל יישוב כאשר מתעורר חשש כי המוצרים אינם ראויים למאכל אדם".

ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות (ע"ר) מאגד תחתיו וטרינרים שתפקידם הוא פיקוח על בעלי חיים ומזון מן החי לצורך שמירה על בריאות הציבור, ביצוע פעולות למניעת הפצת מחלות בעלי חיים בתיאום עם משרד החקלאות, משרד הבריאות וגורמי ממשלה נוספים, מניעת צער בעלי חיים בכפוף לחוקים ולתקנות, חינוך והסברה ופעילויות למען הקהילה בתחום הפיקוח וההגנה על בעלי חיים.