צילום: shutterstock "לא הייתי באיזו שכונה מפחידה או בסמטה חשוכה, הייתי ברחוב סוקולוב בשעה 18:00 בערב". כך אומרת בת 74 מחולון, ששני צעירים חטפו את ארנקה כאשר יצאה מחנות תבלינים ברחוב במרכז העיר. צעקותיה לא הועילו והגנבים ברחו, מבלי שאיש ברחוב נחלץ לעזרתה. מאז היא מתקשה להירדם וחוששת שתוקפיה יבואו לשדוד אותה בביתה.

כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

"חזרתי לקראת הערב מהבת שלי ועצרתי בחנות תבלינים במרכז רחוב סוקולוב. המוכר החזיר לי עודף ועוד לפני שהספקתי להכניס את הארנק לתיק, ממש ביציאה מהחנות, פתאום נצמדו אליי שני צעירים ואחד מהם חטף לי את הארנק מהיד", מספרת האישה. "לרגע חשבתי שזה מישהו שמכיר אותי ועושה צחוק, כי מדובר ברחוב הומה ובמדרכה מלאה באנשים. התחלתי לצעוק 'תרדפו אחריו, הוא חטף לי את הארנק'. כמעט התמוטטתי אבל אף אחד לא עשה כלום".

הולך רגל שעבר ברחוב התקשר למשטרה ואחרי כמה דקות הגיע למקום שוטר. "תוך כדי שניסיתי להירגע מישהי הביאה לי את הארנק שנזרק בהמשך הרחוב. גנבו לי את תעודת הזהות, שני צ'קים ו־400 שקל", היא מספרת.האישה כמעט התמוטטה מהחוויה הקשה שעברה והשוטר רצה להזמין לה אמבולנס. "אני לפני ניתוח לב ומאז המקרה אני מרגישה מאוד לא טוב. בלילה לא יכולתי לישון והייתי ערה עד השעה 4:00 בבוקר כי חשבתי שהם חוזרים ושודדים אותי בבית שלי. הדמות שלהם באה אליי כל הזמן כדי לחטוף לי את הארנק", היא מספרת.

האישה לא מבינה איך אף אחד מהאנשים הרבים שהיו ברחוב לא עזר לה. "איך עושים דבר כזה לאור יום כשיש כל כך הרבה אנשים מסביב? עכשיו אפחד לצאת לשם בשעה הזו. כפרה על הכסף, השוד הורס את הבן אדם. נהיה לנו פה המערב הפרוע, שאנשים ייזהרו".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "משטרת מרחב איילון בפיקודו של נצ"מ נתן בוזנה פועלת באופן מקצועי ונחרץ נגד עבריינים, כדי לשמור על שגרת חיים תקינה וחיזוק תחושת הביטחון של האזרחים. לצערנו, על אף כל המאמצים הרבים לא ניתן להבטיח כיסוי מלא בכל זמן ובכל מקום".

מפקד המרחב הוסיף: "נגלה אפס סובלנות לאירועי אלימות מסוג זה, נדאג שפורעי החוק ייעצרו וימוצה איתם הדין".