צילום: קובי קואנקס אחרי שבועות של שמועות וניחושים הותר אתמול (שני) בלילה לפרסום, כי ראש העיר הגדולה מהמרכז החשוד בהטרדה הוא ראש עיריית חולון, מוטי ששון.

ששון בן ה-68, המכהן בתפקיד מאז שנת 1993, זומן אתמול לחקירה במשרדי יחידת להב 443. בחקירה עימתו אותו החוקרים עם תלונה של עובדת נוספת, אליה הגיעו החוקרים במהלך בדיקת התלונה הראשונה.

כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

הוא נחקר במשך מספר שעות ושוחרר לביתו. הוא הכחיש את טענותיה של העובדת הראשונה ואילו בנוגע למתלוננת השנייה טען כי ניסה לחזר אחריה אולם שהדבר לא נעשה בכפייה.

על אף שעל פי חוק מותר היה לחשוף את שמו רק כעבור 48 שעות, הוא החליט ששמו ייחשף זמן קצר לאחר סיום החקירה.הפרשה התפוצצה בחודש נובמבר, אז התלונן מקורב לאישה שעבדה בעירייה לפני כשלוש שנים כי ששון הטריד אותה. ששון טען בתגובה לפרסומים כי הוא לא זומן למשטרה למסור את גרסתו וכי לא נחקר.

למרות העננה שריחפה במסדרונות העירייה בעקבות השמועות, ששון המשיך לתפקד כרגיל ואף השתתף במספר רב של אירועים עירוניים בשבועות האחרונים.

העובדת טענה בתלונתה כי ששון נהג להטריד אותה בעת שעבדה בעירייה ואף העיר לה הערות בעלות אופי מיני. כתוצאה מכך, היא טוענת כי נאלצה לעזוב את עבודתה. עוד טענה המתלוננת כי נשים נוספות שעבדו בעירייה נחשפו להתנהגות דומה, לכאורה.

מנגד טען עורך דינו של ששון, ששי גז, כי ראש העירייה מכחיש את הטענות נגדו וכי הוא חף מפשע. "הוא מעולם לא הטריד אף אישה. אני שמח שהוא הוזמן סוף סוף לחקירה כדי לאמת את הדברים. אין שום עבירה פלילית, שום אישה לא הוטרדה על ידו", אמר עו"ד גז ורמז כי מדובר בטענות שווא שמקורן במאבקים פוליטיים.

כזכור, בשנת 2004 תבעה תושבת העיר, אם חד הורית, 350 אלף שקל מששון בטענה שהטריד אותה. כעבור שנתיים נסגר תיק החקירה נגדו.