בימים האחרונים חלה החמרה משמעותית ברעש המטוסים בחולון, יתרה מכך, לראשונה גם תושבי דרום העיר שמו לב למטוסים שחולפים מעליהם, כמו תושבי קריית בן גוריון שביממה האחרונה ספרו אינסוף מטוסים בשמי השכונה ומדווחים על רעש רב.

טיסה חולפת מעל שמי חולון | צילום: קובי קואנקס

בעבר נאבקה עיריית חולון בנושא רעש המטוסים במספר מערכות. המצב היה בלתי נסבל, עד שראש עיריית חולון, מוטי ששון, העומד בראש פורום הרשויות המקומיות למאבק ברעש המטוסים, יצא בדרישה לסגור את השמיים לתנועת מטוסים בשעות הלילה והאשים את רשות שדות התעופה בכך ש"הפכנו לפח הזבל הלילי של אירופה", עקב הגדלת מספר טיסות הלילה בהתאם לשעות הפעילות של שדות התעופה באירופה.

לימים הושגו הבנות בין הצדדים אך הרעש הרב ממנו סובלים תושבי חולון לאחרונה מצביע כי שוב הופר השקט.

היום שלחה הרשות מכתב לעיריית חולון ומתברר כי הרעש הנורא עומד להימשך עוד זמן רב. על פי המכתב בחמשת החודשים הקרובים יערכו עבודות תחזוק במסלול 30-12 בנתב"ג הכוללים ריבוד מחדש של המסלול, החלפת עזרי ניווט ושדרוג תאורת גישה למסלול.

כתוצאה מכך המסלול ייסגר והתנועה האווירית תנותב למסלולים חלופיים. הרשות מציינת כי היא מודעת להשלכות המהלך, הגברת רעש המטוסים מעל שמי חולון, על כן תעשה כמיטב יכולתה לקצר את משך העבודות.

למרות זאת, התושבים בחולון אינן מרוצים ומצביעים על דפוס בשיפוצים בנתב"ג. "מעניין שהם תמיד עושים את זה בחודשים חמים בהם יש המון טיסות", אמר תושב שכונת בן גוריון. "זה ביזיון, הרעש בלתי נסבל ורק התחלנו. שמעתי על תושבים מפנחס איילון שזה מירר להם את החיים אבל בחיים לא חשבתי שזה יגיע אלינו".