הגבר שחשוד בגניבה, עם הגב למצלמה | מתוך מצלמות האבטחה

       

בשבוע שעבר הגיעה תושבת חולון כבת 85, ניצולת שואה ואלמנה, לערוך קניון אצל הירקן השכונתי ברחוב סוקולוב. בזמן שבחרה פירות וירקות ניצל אלמוני את המצב וגנב מסל הקניות שלה את תיקה האישי שהכיל 8,000 שקל במזומן, כרטיסי אשראי ומכשיר שמיעה שהושאל לניסיון בשווי 10,000 אלף שקל.

תחילה חשבה האישה כי שכחה את התיק בביתה, אך שיחה מהירה למטפלת שנשארה בבית הבהירה לה כי לקחה אותו עימה. בעל החנות שמכיר את האישה מיהר לסייע לה ויחד הם צפו מצלמות האבטחה של החנות וראו בברור את אירוע הגניבה.

"אמא שלי תמיד משתדלת להיות עצמאית, היא התאלמנה רק לפני 3 חודשים אחרי שנים שסעדה את אבי ובתקופה האחרונה היא מנסה לחזור לעצמה", סיפרה ביתה, ורד בובליל. "סל הקניות משמש אותה גם לשקיות אבל הוא גם סוג של מקל הליכה עבורה, בכל פעם שאני רואה את הסרטון זה עושה לי רעד בגוף מרוב שזה מקומם.

"הוא ארב לה כמו שאורבים לטרף ורק חיכה להזדמנות. כמו אנשים מבוגרים רבים גם אימי מעדיפה לשמור את הכסף שלה אצלה ולכן היה בתיק סכום גדול, אך מדובר באזור שהיא מכירה וכולם מכירים אותה".

המשפחה מיהרה להגיש תלונה במשטרה ולבטל את כרטיסי האשראי, אך בשלב זה הם חוששים שלא יקבלו את מה שנגנב. "ברור לי שאם הוא גנב אז הוא לא יחזיר את הכסף, אבל המכשיר הזה שווה הרבה כסף ואמא שלי מאוד רצתה לחזור לשמוע טוב.

"קיבלנו את המכשיר מהחברה בהשאלה על מנת לנסות אותו, זה מכשיר מיוחד שמותאם למצבה ועולה 10 אלף שקל שכנראה נאלץ לשלם עבור מכשיר שאמא כבר לא תהנה ממנו.

"בחברת האשראי אמרו לנו שמיד אחרי הגניבה הוא רכש בכרטיס של אמא בקבוק בירה ואחר כך ניסה למשוך כסף במזומן בבנק סמוך".