צילום: shutterstock תושבים שמתגוררים ברחובות הסמוכים לבית ספר 'דביר' בחולון, סובלים לטענתם כבר שש שנים ממערכת הכריזה של בית הספר. כעת אחת מהן החליטה לפנות למבקר המדינה כדי לנסות ולמצוא פיתרון לרעש שבוקע מהרמקולים ומפר לדבריה את השלווה בשכונה.

כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

"מנהלת המוסד מתנהלת מתוך אטימות מוחלטת לצרכי סביבתה", טוענת השבוע תושבת השכונה. "בשבוע שעבר הופעלה מוזיקה בין כתלי בית הספר במשך יותר משעתיים. הרעש נשמע היטב מחוץ למוסד, גם כאשר מערכת ההגברה מנותקת מהרמקולים החיצוניים. הפעלה זו לא מופיעה בשום לוח זמנים מאושר. מנהלת המוסד חורגת בפעולותיה באופן מוגזם, בהשוואה לכל בתי הספר בסביבה".

גם השכנים טוענים שכבר שנים הם סובלים מהרעש שבוקע מבית הספר. "זה בלתי נסבל, אלו לא תלונות שווא", אומרת שכנה שמתגוררת במקום כעשר שנים. "כל הזמן אנחנו שומעים את המנהלת במערכת הכריזה. הגיע הזמן שהיא וגם עיריית חולון ייקחו בחשבון את תושבי האיזור, ושהעירייה תורה למנהלת להפסיק לאלתר את הטירוף הזה."האם כולנו צריכים לעזוב את העיר? האם זו התנהלות נורמלית? האם חופש הפעולה שניתן למנהלת הוא ללא גבולות?", שואלת התושבת. "האם מנכ”ל משרד החינוך מודע להתנהלות הפרועה? מדובר במאבק של שש שנים על הזכות הבסיסית של תושבים לקבל שקט במרחב הציבורי".

התושבת מדגישה כי לפי הסטנדרטים המקובלים באירופה, שאינם נהוגים בחולון, יש איסור מוחלט להפעלת צלצולים מלווים במוזיקה ובהפעלת מערכת הגברה, אלא אך ורק באולם אקוסטי.

"מדוע תושבי האיזור, שחלקם מתגוררים במרחק של מטרים בודדים מבית הספר, צריכים לסבול ממפגעי הרעש האלה?", תוהה התושבת. "עד מתי עיריית חולון ומנהלת המוסד יאשימו את תושבי האיזור שבחרו לחיות ב־ח’ 300, שהוגדרה כשכונת יוקרה? מדוע עד לבואה של המנהלת בשנת 2009 לא היו כלל מפגעי רעש?".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "מערכת הכריזה והצלצולים של בית הספר מהווים רעש שנחשב לסביר באיזור מגורים. בית ספר הינו נתון ידוע מראש לכל מי שקונה דירה בסמוך אליו וצלצולים ומערכת הגברה הינם חלק מסדר יום ידוע של מערכת החינוך. נושא זה נבדק כבר בעבר, לנוכח תלונות חוזרות ונשנות של תושבת אחת מהשכונה. למרות שלא נמצא כי מדובר ברעש לא סביר, עוצמת הצלצול כמו גם עוצמת מערכת הכריזה - הונמכו. לצערנו, הגברת ממשיכה להתלונן ללא הפסק, להשמיץ ולאיים על מנהלת בית הספר ועל גורמים אחרים, ללא כל הצדקה".