צילום: shutterstock טביעת אצבע שנמצאה על צ'קים מזויפים שלחה את תושב איזור חולון ל־18 חודשי מאסר בפועל, לאחר שהורשע בזיופי צ'קים ובקבלת דבר במרמה.

כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

מכתב האישום עולה, כי הנאשם יחד עם כמה אנשים אחרים, שלא אותרו עדיין, הצליח לשים את ידו על שלל צ'קים של חברות שונות במשק, שהועברו לסניפי הבנקים באמצעות הדואר. לאחר שהצ'קים היו ברשותו, הוא הצליח לזייף בצורה מתוחכמת את שמות המוטבים והחתימות בשבעה צ'קים, בסך 409 אלף שקל, שמתוכם עלה בידו לפרוע 312 אלף שקל בטרם נלכד.

החקירה החלה לאחר שלמפלג ההונאה במחוז תל אביב החלו להגיע תלונות מסניפי בנקים שונים באיזור המרכז, כי מוצגים בפניהם צ'קים לפירעון שעל פי החשד הם מזויפים. חוקרי המשטרה החלו בחקירה וקישרו עד מהרה בין כל המקרים. הם הצליחו לגלות בכמה צ'קים מזויפים את טביעת האצבע של הנאשם, שנעצר מיד.בחקירתו הודה הנאשם במעשים ובחשדות המיוחסים לו, אך סירב בכל תוקף להסגיר את "אנשי הקש" שלטענתו דרכם הועברו אליו הצ'קים על מנת שיזייפם.
השופט צבי גרפינקל שגזר את דינו של הנאשם, קבע שהוא "מהווה חוליה בלתי מבוטלת בשרשרת עבריינית, וכי מדובר בעבירה כלכלית שיש להטיל בגינה מאסר בפועל". עוד ציין השופט בהחלטתו, כי הוא נמנע מלהטיל קנס כספי גבוה כיוון שהנאשם הוכרז לא מכבר כפושט רגל, "וברור כי לא יוכל לעמוד בתשלומי הקנס והפיצויים לנפגעים".

בנוסף ל־18 חודשי מאסר בפועל, גזר עליו השופט שנה מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, במקרה ויעבור עבירות דומות.