נתב"ג. החשוד היה נתון תחת מעקב | צילום: צביקה טישלר

     

עובד רשות שדות התעופה, תושב חולון כבן 35, מואשם כי ניצל את סמכותו על מנת להבריח שמונה עובדים זרים מגיאורגיה לישראל.

על פי כתב האישום הנאשם קיבל הסמכה וכרטיס מעבר אישי במסגרת עבודתו כמלווה נוסעים, שרות VIP עליו משלמים אנשים שמעוניינים שנציג הרשות ילווה אותם מרגע שהם יורדים מהמטוס ועד לעזיבת שדה התעופה בישראל.

עם סיום הסמכתו קיבל הנאשם כרטיס מעבר מיוחד שאפשר לו לפתוח דלתות פנימיות בשדה, כמו המעליות המובילות לשרוולים שמחוברים למטוסים ודרכם עוברים הנוסעים.

לאחר שעובד בשדה שם לב כי נעשה שימוש בכרטיס הנאשם במספר הזדמנויות שונות בהן לא היה צורך בשרותיו, עלה החשד כי הוא מבצע עבירה וברשות הוחלט לעקוב אחרי מעשיו.

בבדיקה של מצלמות האבטחה נראה הנאשם כשהוא יוצא מאחת התעלות מלווה באדם שהתברר כי לא מחזיק באזרחות ישראלית, ומוציא אותו משדה התעופה מבלי לעבור בביקורת גבולות.

נגד האיש הוגש כתב אישום הכולל שמונה סעיפים של סיוע לכניסה לישראל שלא כחוק, שמונה סעיפים של סיוע לקבלת דבר במרמה ושמונה סעיפים של קשירת קשר לעשות עוון.

כתב האישום מתאר את הדרך המתוחכמת בה נהג הנאשם להעביר את הגאורגים. גורם נוסף שאינו ידוע היה יוצר קשר עמם כבר בגאורגיה והנחה אותם לקחת בתיק בגדים מחויטים שמזכירים את בגדי עובדי שדות התעופה, על מנת שלא לעורר חשד ואף לחבר להם שרוך שמזכיר את השרוך שעונדים העובדים ובסופו מחובר כרטיס עובד.

לאחר מכן הונחו הנתינים הגאורגים להתקשר למספר נייד ישראלי ולקבל ממנו הוראות להמשך הדרך. ההנחיות שקיבלו היו להמשיך ללכת על המסלול לדלת שתמתין להם פתוחה וכך למעשה לעבור את ביקורת הגבולות ולצאת מהשדה בליווי הנאשם.

בבקשת הארכת המעצר טענה הפרקליטות כי הנאשם ביצע את המעשים עם תעוזה רבה, באור יום ומול עיני הרשויות, כאשר לעיתים הגיע לשדה רק על מנת לבצע עברה ומבלי שיעבוד באותו היום.

עוד צוין כי הוא הבריח אנשים שהמדינה לא יודעת דבר עליהם ועלולים להיות עבריינים ואף קשורים לרשת של מעשי פשע. האיש שוחרר למעצר בית בבית הוריו בחולון ונדרש להפקיד כסף במזומן, ערבות וערבות צד ג'.