צילום: מוטי קמחי אסיר תושב חולון שהוכנס לצינוק ולבידוד מוחלט בגין איומים שהתקבלו על חייו ובגלל מסוכנותו, ערער על החלטה זו בטענה שאינו מסוכן. בין שאר נימוקיו טען שהוא "מתכתב עם הנשיא וראש הממשלה".

כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

האסיר מרצה תשע שנות מאסר וחצי בגין שלל עבירות, כגון שוד מזוין, גניבה והונאות בכרטיס אשראי. הוא הועבר מתאו הרגיל לצינוק ולבידוד כדי להגן עליו, לאחר שהתקבלו איומים ממשיים על חייו. כמו כן הוא נחשב לאסיר מסוכן, ובשלטונות הכלא הצטברו ידיעות שהוא עומד לפגוע באחרים.

האסיר לא היה שבע רצון מההחלטה, וערער באמצעות סנגורו לבית המשפט המחוזי מרכז, כדי שיחזירו אותו לתאו הרגיל. הוא טען כי אין איומים על חייו, מאחר ואינו מסוכסך עם אף אחד בכלא, ומהטעם הזה הוא גם לא מסוכן לאחרים ואין בכוונתו לפגוע במישהו. כהוכחה לאי היותו מסוכן טען האסיר שהוא מתכתב עם נשיא המדינה, עם ראש הממשלה והשר לביטחון פנים "והם עונים לי", ובכך יש הוכחה "כי אינו מסוכן כלל וכלל".מנגד טענה המדינה כי יש להמשיך ולהחזיק את האסיר בצינוק ובבידוד, כיוון "שהתקבלו ידיעות מודיעיניות רבות האומרות כי עלולים לפגוע בו וכי הוא עלול לפגוע באחרים, עקב סכסוכים עם רבים מהאסירים בכלא".

השופטת נגה אהד, שדנה בערעורו של האסיר, דחתה את בקשתו וקבעה כי לנוכח הראיות שהוצגו בפניה, יש להמשיך ולהחזיקו "במשמורת בטוחה, וחובת המדינה לשמור על חייו מפני כל פגיעה אפשרית בו ושהוא יפגע באחרים".