צילום: shutterstock עמותת 'גג לחיות' בחולון התלוננה השבוע במשטרה על נטישת כלבה בכניסה לעמותה, אך למרות שזהות הבעלים ידועה - המשטרה החליטה לסגור את התיק מחוסר עניין לציבור.

הבעלים מטייל בהודו, הכלב גר באוטובוס
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

"אדם שזהותו ידועה התקשר אלינו השבוע והודיע שהוא קושר את הכלבה בכניסה לכלבייה, ושאנחנו צריכים להודות לו כי היא גזעית ואפילו יש לה עיניים כחולות", מספרת אטל רוזנברג, מנהלת העמותה. "ביקשתי ממנו לחכות עד שאגיע והסברתי שאני צריכה לבדוק האם יש מקום בכלבייה, אבל כשהגעתי הוא כבר הסתלק מהמקום".

רוזנברג אומרת שבעזרת שבב שהושתל בכלבה הם הצליחו לזהות את בעליה. "התקשרתי אליו והסברתי לו שאני מוכנה לקבל את הכלבה, אבל הוא צריך להגיע ולחתום על הסכם ויתור בעלות, כי הכלבה רשומה על שמו בשבב. הוא אמר שיגיע אבל מאז נעלמו עקבותיו, הוא לא עונה לטלפונים או להודעות, פשוט נעלם".

גרינברג אומרת שנוצרת בעיה כאשר כלב עם בעלים ננטש ללא העברת בעלות. "הכלבה אמנם גזעית ובת חמישה חודשים, אבל אני לא יכולה להעביר לה בעלות בעצמי ולכן גם לא יכולה למסור אותה לאימוץ. היא תהיה תקועה בכלבייה".

לאחר שהבינה כי בעל הכלבה לא מתכוון להגיע, התלוננה גרינברג במשטרה בתקווה שתסייע לה להכריח אותו לבוא, שכן על פי חוק צער בעלי חיים הדבר שעשה מנוגד לחוק."המשטרה רק התקשרה אליו, אמרה לו לבוא ובזה תם הנושא", מספרת גרינברג. "לאחר מכן קיבלתי מכתב שהתיק נסגר מחוסר עניין לציבור. המשטרה מלמדת אנשים שאפשר לעשות הכול ושאף אחד לא יאכוף את החוק".

גרינברג אומרת שקשירת כלב בפתח עמותה שדואגת לחיות, נחשבת לנטישה על פי החוק. "יש הבדל גדול בין השארת כלב בהסכמה ובין קשירת כלב ובריחה מהמקום. כרגע אנחנו פונים להליכים משפטיים נגד אותו נוטש כדי לטפל בסוגייה. אני מקווה שהוא יתעשת ויגיע לחתום על ויתור, כי מדובר בהוצאות מיותרות שלנו ושלו".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בעקבות התלונה נפתחה חקירה במהלכה הועבר התיק לעיון הגורמים המקצועיים והוחלט לגנוז את התיק".