צילום: AP כבר יותר משנתיים מבקש ערן פוקס, תושב חולון, להסיר את שמו של נשיאה השמיני של מדינת ישראל, משה קצב, מרשימת אזרחי הכבוד של העיר, אך עד כה ללא הצלחה. בעקבות פניית 'ידיעות חולון' שמו של הנשיא הוסר מהרשימה המכובדת.

בחולון משה קצב הוא עדיין אזרח מכובד
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

פוקס ותומכים רבים בפורומים האינטרנטיים בעיר, טוענים שאין מקום לתת אזרחות כבוד ואות של יקיר העיר לאדם שעבר עבירות מין קשות כמו אלו שביצע קצב, ובטח לא כאשר אותו אדם הורשע בעבירות אלו ונאסר.

"כבר לפני יותר משנתיים, כאשר משה קצב הורשע בעבירות המין שביצע, פניתי לעירייה בבקשה להסיר את שמו כאזרח כבוד", מספר פוקס. "גם אז וגם היום אני נתקל בסחבת. שולחים לי מכתבים ואומרים שזה נמצא בטיפול המחלקה המשפטית, אבל שום דבר לא זז".

פוקס מספר שלאחרונה בדק האם שמו של משה קצב עדיין נמצא ברשימת מכובדי העיר באתר האינטרנט של עיריית חולון, ומצא ששמו של הנשיא לשעבר לא הוסר ממקומו."מאוד מקומם אותי לדעת שהוא נשאר אזרח של כבוד בעיר חולון. כתושב העיר אני חושב שאם אדם הורשע, ולא במעשה קטן אלא במעשים מגונים ובפשעי מין, הוא לא יכול להיות אזרח של כבוד. זה לא מכבד את העיר, זה עושה בדיוק את ההיפך.

"אנחנו מבקשים כבר יותר משנתיים להסיר את שמו ולא צריכה להיות כאן דילמה גדולה מידי", הוסיף פוקס. "עיר לא יכולה לחבק לחיקה אדם שביצע עבירות כאלו, זה פוגע בעיר עצמה, בשמה ובייחוד באנשים ובנשים שסבלו בעבר מתקיפה מינית".

מעיריית חולון נמסר כי לפני מספר שנים החליטה הנהלת העירייה להסיר את שמו מרשימת אזרחי הכבוד של העיר. ההחלטה לא יושמה בשגגה ולאחרונה שמו של קצב הוסר.