מתוך סרט האבטחה גל התפרצויות מאיים בשבועות האחרונים על השלווה ועל תחושת הביטחון של תושבי שכונת בן גוריון בחולון. לדברי התושבים, עיקר אירועי הפריצה התרחשו במשולש הרחובות לסקוב, צדוק ורבינוביץ’.

עד המדינה שהה בחו"ל - רכבו נגנב
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

לאירועי הפריצה יש מאפיין בולט אחד, מספרים התושבים: הפורצים מגיעים אל הבתים אך ורק בשעות הבוקר, בזמן שבעלי הבית נמצאים בסידורים או בעבודה.
"זה לא שהפורץ הגיע בלילה, בזמן שאנחנו בבית או שיש שכנים שיכולים להבחין בו ולהתקשר למשטרה", מספרת אחת התושבות המתגוררת ברחוב צדוק. "הם מנצלים את העובדה שהאיזור ריק בדרך כלל וכך הם יכולים להיכנס פנימה בלי לעורר חשד ולהסתובב בבית לזמן ממושך, וכך לבחור את מה שהם רוצים לגנוב".

"הכי נדהמתי כשהפריצה התרחשה בתוך זמן קצר מהרגע שיצאתי מהבית", מספרת דיירת אחרת המתגוררת ברחוב לסקוב. "זה היה כאשר יצאתי מהבית בשעה שבע בבוקר כי היו לי כל מיני סידורים. הבת שלי יצאה אחריי בשעה 7:45 לבית הספר. כשחזרתי הביתה כעבור שלוש שעות, בסביבות השעה עשר בבוקר, כבר הגעתי לבית הפוך. גיליתי שהדלת סגורה אבל לא נעולה. לרגע חשבתי שאולי הבת שלי מיהרה ולכן שכחה לנעול אותה בטעות, אבל אז ראיתי מגירות הפוכות. זו הייתה תחושה נוראה. ההרגשה שלאור היום מישהו מרגיש בטוח להיכנס אליי הביתה ולחטט לי בדברים, במגירות של הבגדים, בארונות. גנבו חפצים יקרי ערך. זה היה חושך בעיניים".

הדיירת מלסקוב שיתפה בחוויה המטלטלת שעברה את אחת השכנות המתגוררות בסמוך. להפתעתה, זו סיפרה לה כי ימים ספורים קודם לכן גם ביתה נפרץ באותה הדרך, שעה קלה לאחר שבני הבית יצאו לעבודה. גם הפעם השתמשו הגנבים במפתח מותאם שבאמצעותו פתחו בקלות את הדלת, וגם במקרה זה יכלו הפורצים לחפש בנחת אחר הרכוש היקר שיש בדירה, אותו לקחו עימם.

"התחלתי לדבר עם עוד שכנות בקבוצת הוואטס־אפ שיש לנו וגם הן סיפרו לנו שבימים האחרונים הבית שלהם נפרץ", מספרת חברתה. "זה היה שוק. מדובר על לפחות שמונה מקרים. בדרך כלל השכונה שלנו רגועה ושקטה".ייתכן שדיירי השכונה היו מסתפקים בהגשת תלונה למשטרה ופנייה לפיצוי מצד חברת הביטוח במקרה הטוב, אלא שמידע חדש שהגיע אליהם יכול היה לשמש כקצה חוט שיוביל לתפיסת הפורצים ואולי לעצירת התופעה והשבת תחושת הביטחון.

"באחד הבניינים מותקנות מצלמות אבטחה והם קלטו דמות של גבר שחום עור, לבוש בקפוצ'ון שחור ולבן ומכנסיים שחורים. הוא נראה יוצא במהירות מחדר המדרגות לכיוון המעלית, כשבידיו שתי שקיות ניילון גדולות", טוענת אחת הדיירות.

"עשינו בדיקה ואף אחד לא מכיר את האיש", הוסיף אחד השכנים. "האיש הזה בפירוש לא גר בבניין ולא היה מוזמן לאף אחד מאיתנו. כמובן שבאותו זמן דירות נפרצו בבניין, ככה שברור לנו שזה הוא הגנב שאנחנו מחפשים. העברנו את הסרטון למשטרה בתקווה שהוא יעזור להם למצוא את הגנב אבל בינתיים ללא הצלחה".

השכנים מפנים את תשומת הלב לעובדה כי הגבר הנראה בסרטון סוגר אחריו את הדלת כאשר ידו מוסתרת בתוך השרוול, כנראה כדי למנוע השארת טביעת אצבעות, שיסייעו לעלות על עקבותיו.

במשטרת מרחב איילון סיפרו השבוע כי הם מכירים את תלונות התושבים בשכונה, אך מגלים כי לא מדובר בתופעה המיוחדת רק לשכונת בן גוריון אלא משותפת לאיזור כולו, הסובל מגל פריצות.

"שוטרי המרחב עושים ככל יכולתם במטרה להילחם בנגע הפריצות וזאת באמצעות סיורים גלויים וסמויים", נמסר בתגובה.

הסיפור המלא בגיליון סופ"ש של 'ידיעות חולון'