צילום: shutterstock באחד מלילות שישי בילה צעיר מחולון בפאב. יחד עם חבריו הוא הזמין כוסית ועוד כוסית ושתה להנאתו. כשיצא אל הרחוב כדי לשאוף מעט אוויר צח, מצא עצמו במרכזו של ויכוח סוער בין חבורת צעירים שתויים. במקום החלה להתפתח עד מהרה קטטה המונית וגם הצעיר מצא עצמו חלק ממנה. הוא חטף מהלומות ונחבל בכל חלקי גופו. הצעיר הבין כי אם יישאר במקום הוא עלול להמשיך לספוג מכות נוספות ואף להיפצע קשות ולכן החל להימלט בריצה לכיוון מגרש החנייה, שם חנה רכבו. אלא שהניצים לא הניחו לו וכמה מהם, חמושים באבנים ובמקלות, החלו לדלוק אחריו במטרה להכות אותו.

הודתה ששתתה אך זוכתה מנהיגה בשכרות
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

מאוחר יותר סיפר הצעיר כי בעוד הצעירים אחריו, הוא איתר במהירות את רכבו, נכנס לתוכו ונעל את הדלתות בתקווה שאלה יתייאשו ויניחו לו. למרות זאת, התוקפים הוסיפו להלום בשמשות הרכב עד שניפצו אותן. בלית ברירה הניע הצעיר את הרכב והחל להימלט בנסיעה לאחור על מנת לנער את התוקפים. כשהרכב נתקע בתלולית חול השיגו אותו תוקפיו, הוציאו אותו מהרכב והחלו להפליא בו את מכותיהם. שוטרי סיור שעברו במקום הבחינו במהומה והחלו להתקרב. אז נמלטו התוקפים, כשהם משאירים את הצעיר מוכה וחבול על הארץ.

השוטרים שהגיעו אל הצעיר מיהרו להרימו. כשהריחו כי מפיו נודף ריח חריף של אלכוהול הם החליטו לערוך לו בדיקת 'ינשוף' שהראתה כי בדמו נמצאת רמת אלכוהול גבוהה מן המותר. כל תחנוניו והסבריו כי נאלץ לנהוג במצב זה כדי למלט את נפשו מזעם תוקפיו לא הועילו. השוטרים ערכו לו בדיקת מאפייני התנהגות אולם הצעיר, שהיה מוכה וחבול קשות וידו שבורה, התקשה לבצע את הבדיקה. הוא נלקח לתחנת המשטרה בעודו זועק ונאנק מכאבים.בחקירתו שב הצעיר והסביר כי נאלץ לנהוג במצב זה כיוון שהיה נתון בסכנת חיים ממשית. למרות שהראה את החבלות הקשות הוגש כנגדו כתב אישום בגין נהיגה בשכרות.

לאחר ששמעה את כל העדים פסקה שופטת התעבורה, מגי כהן, כי אין כל ספק שבליל האירוע הצעיר נחבל קשות עד כדי איבוד הכרתו ושבירת ידו ומאחר והיה "תחת איום ממשי לחייו. לא נראה כי היה יכול לפעול אחרת מכפי שפעל".

השופטת החליטה לזכות את הצעיר ונימקה זאת כי הוא אכן שתה אלכוהול באותו ערב, דבר שלא הכחיש "אך לא התכוון לנהוג ברכבו ונאלץ לעשות זאת מכורח הנסיבות אליהן נקלע ולא היה כל פסול בהתנהגותו זו".