אם יצא לכם להיכנס לפייסבוק בימים האחרונים, בוודאי גם אתם נתקלתם בסרטון שצולם מרכב נוסע ברחוב סוקולוב בחולון, ובו ניתן לראות אדם שמנסה (ובצורה לא כל כך משכנעת) לזייף פציעה מתאונת דרכים.

גולשים רבים העלו השערות שונות, בין היתר טענו כי מדובר בצילום מלפני שנתיים, או שהשעה שהוזגה על המסך לא הסתדרה עם אור היום שניתן לראות. חלק מהגולשים אף התעקשו כי מדובר בגימיק של חברה למצלמות רכב, שמנסה לקדם את מוצריה.

בדיקה של מיינט חולון הובילה אותנו אל בעלת הסרטון, תושבת שכונת אגרובנק, חן פירקיס.

"זה קרה ביום ראשון בבוקר", היא משחזרת. "עצרתי את הרכב מול מעבר חצייה, בגלל שיש באזור בתי ספר רבים. הייתי זהירה ועצרתי לפני הזמן, בגלל זה בסרטון נראה שאותו בחור נופל לפני הזמן".

כשהאיש הבחין כי פירקיס עצרה הוא התקדם למעבר החצייה ושוב ניסה לזייף פציעה, מה שהוא לא ידע הוא שפירקיס היא עו"ד ממשרד עורכי הדין אילן ירון שמתמחה בין היתר בטיפול בתביעות תאונות דרכים ופירקיס עצמה פגשה לא פעם בתביעות שווא ועל כן נקטה במשנה זהירות.

"במשפחה שלי מיד התבדחו שהוא לא יכל לבחור לעצמו נהגת יותר לא מתאימה לתרגיל שכזה. היה ברור לי שהוא עושה הצגה, לא יצאתי מהרכב כי לא ידעתי אם יש איתו עוד מישהו שרק מחכה להזדמנות להיכנס לרכב שלי".

מה בכל זאת עשית?

"עצרתי בצד וכשראיתי שהוא יושב על הספסל מיהרתי להתקשר למשטרה, להעביר דיווח מלא על המקרה וכמובן לתת תיאור מדויק שלו. לצערי מדובר בתופעה ידועה ומכוערת. אנשים מנסים לזייף פציעה מתאונת דרכים עבור פיצויים, או בניסיון לגנוב משהו מהרכב ולכן חשוב להיזהר".

אז מדוע הגולשים חשבו שהסרטון מזוייף?

"המצלמה שלי עושה אתחול מחדש בכל פעם שאני מניעה את הרכב, זאת הסיבה שהתאריך לא מדויק וכך גם השעה. כמובן שגם אין לי חברה למצלמות רכב או משהו כזה, אבל אני ממליצה בחום לכול אדם להתקין מצלמה, במקרה שלי זה מאוד עזר וידעתי שיש לי עדות".