צילום: shutterstock עבריין מחולון פרץ לביתו של עד מדינה שנמלט מהארץ, לקח את המפתחות וגנב את הרכב שלו. כמו כן הוא גנב מהדירה רכוש רב, ופרץ לבית העסק של עד המדינה. החשוד נעצר עד תום ההליכים נגדו.

האישה: פוחדת מהשוק האפור לא מבתי המשפט
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

החשוד היה שותף לרבים ממעלליו של עד המדינה, ולאחרונה נודע לו שהוא ברח מהארץ. הוא ידע שרכב היוקרה של עד המדינה, ששווה מאות אלפי שקלים, הושאר בחניון שדה התעופה. מאחר וידע במדויק היכן מתגורר העד שנמלט, הוא פרץ לביתו, גנב פרטי רכוש רבים ויקרים, וכן את מפתחות רכבו היוקרתי. לאחר מכן הגיע לחניון נתב"ג, איתר את הרכב, נכנס אליו בעזרת המפתחות שגנב ועזב את המקום.

לאחר כמה ימים בהם השתמש ברכב, הגיע החשוד לשטחים ושם מכר את הרכב היוקרתי למשחטת רכב תמורת כמה עשרות אלפי שקלים. התחנה הבאה הייתה משרדי העסק של עד המדינה. בעזרת מפתחות שגם אותם גנב מדירתו, הוא גנב מתוכם מסמכים, ציוד ומחשבים בשווי רב.בשלב מסוים, הגיע למשטרה מידע מודיעיני על מעשיו, ולאחר חקירה הוא נעצר והוגש נגדו כתב אישום בגין התפרצות, גניבה, וקשירת קשר לביצוע פשע. בית משפט השלום בתל אביב הורה על מעצר בית מלא, פיקוח, ערבות עצמית וצד ג', וכן הורה לו להפקיד את דרכונו במשטרה עד סיום ההליכים והוציא נגדו צו עיכוב מהארץ.

החשוד לא השלים עם ההחלטה ועירער לבית המשפט המחוזי, אך ערעורו נדחה. גם הפעם הוא לא ויתר ופנה לבית המשפט העליון, אך השופט אורי שוהם דחה אותו. "העונש שהוטל על המערער הינו סביר ולא בלתי מידתי", קבע השופט.