המחשה: ShutterStock תושבת חולון יצרה דרמה גדולה, כאשר לפני כשנה פרצה מחסום של נתב"ג. הצעירה דהרה במהירות על האופנוע שלה ולא שעתה לקריאות המאבטחים לעצור. כתוצאה מכך הופעל נוהל חירום, ולאחר מרדף שכלל פריסת מחסומים, היא נלכדה לבסוף בסמוך לטרמינל 3.

סטירה לקונה כי התעכבה באריזת הקניות
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

גם לאחר שנעצרה, הצעירה לא נרגעה, המשיכה להתפרע ואף סטרה לאחד השוטרים שביקש לעכבה. בתחנת המשטרה אליה הובלה, היא המשיכה להשתולל ולהכות את השוטרים שניסו להרגיעה, ואפילו נשכה אחד מהם בידו. במהלך המהומה הבחינו השוטרים בריח אלכוהול חריף הנודף מפיה.

בחקירתה הודתה הצעירה כי שתתה משקאות חריפים בטרם עלתה על האופנוע, אך טענה שלא השתכרה. בהסכמתה, נערכה לה בדיקת 'נשיפון' שהצביעה על סימני אלכוהול בגופה, אך לא נערכה לה בדיקת דם לשם מדידת רמת האלכוהול המדויקת בדמה, כך שניתן יהיה לקבוע מעל לכל ספק האם היא שיכורה כהגדרת החוק או לא, כפי שטענה.למרות הספק, המשטרה הגישה נגד הרוכבת הפרועה כתב אישום בגין הפרת הוראה חוקית, תקיפת שוטרים ונהיגה תחת השפעתם של משקאות משכרים. מנגד, טענה הנאשמת בבית המשפט כי כלל לא הבחינה במאבטחים המאותתים לה לעצור, וכי הם למעשה רדפו אחריה ללא סיבה. היא גם הכחישה מכל וכל את עניין תקיפת השוטרים. כמו כן, טענה הצעירה כי לא הייתה כלל שיכורה בעת האירוע וכי לא נערכה לה בדיקת דם להוכחת ריכוז גבוהה של אלכוהול בדמה. התביעה טענה לעומת זאת כי "עצם התנהגותה ובדיקת 'הנשיפון' הם כשלעצמם מצביעים על היותה שיכורה בעת הנהיגה".

השופט הישאם אבו־שחאדה הרשיע את הרוכבת בתקיפת שוטרים והפרת הוראה חוקית, אך זיכה אותה מאשמת נהיגה בשכרות. הוא נימק את החלטתו בכך ש"אין כל משמעות לטענת המדינה כי הנאשמת התנהגה כמו שיכורה. הסתמכות על אמירה כזו ללא ביסוס עובדתי אינה אמינה ויכולה להוביל להרשעתם של חפים מפשע. לא כל מי שנודף מנו ריח של אלכוהול הוא בהכרח שיכור", כתב השופט בהחלטתו וציין כי היא מתבססת על תיקון לחוק משנת 2005, האומר כי לא ניתן להרשיע אדם על סמך התנהגות חיצונית.

גזר דינה של הרוכבת יינתן במועד מאוחר יותר.