צילום: קובי קואנקס תושבי רחוב הרב קוק בחולון התעוררו בוקר אחד לפני כשבועיים לרחוב שכל שפתות מדרכותיו צבועות באדום ולבן. דוחות החנייה שנתנו פקחי העירייה הגבירו את הכעס עוד יותר, וכעת הדיירים רוצים רק שיאפשרו להם לחזור ולחנות בסמוך לבתיהם.

בחולון רוצים מוניות שירות שיפעלו בשבת
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

"מדובר במרכז העיר של חולון ואנשים רבים שבאים לרחוב סוקולוב מחנים את רכבם פה", מספר מור סוויני, תושב רחוב הרב קוק. "לפני כחודש שמו פה שלט ובו כתוב שמתחילות עבודות שיפוץ במקווה שנמצא ברחוב, ואסור לחנות מהשעה 7:00 עד 19:00 בקטע של עשרה מטרים", מוסיף סוויני.

אך בזאת לא תם העניין. לפני כשבועיים צבעו את רוב המדרכות ברחוב באדום ולבן, וכך גם את המדרכות ברחובות הסמוכים, הרב יצחק והרב מימון. "זה מוזר מאוד כי אין אדום ולבן בחולון", אומר סוויני, שמתעקש כי בוקר לאחר מכן כמעט כל תושבי הרחוב קיבלו דוחות חנייה."פניתי לעירייה כדי שייתנו לי תשובות וגם אנשים מהמשמר האזרחי בחולון עזרו לי. לאחר כמה ימים קיבלנו תשובה לפיה הצבעים סומנו שלא על פי הסדרי התנועה הזמניים, ולכן הועברה לקבלן הנחייה למחוק את הסימונים".

אלא שהתשובה שקיבל סוויני לא עזרה עד כה לדיירים המתוסכלים. "עברו כשבועיים מאז הפנייה שלנו והאנשים שגרים כאן סובלים וכועסים מאוד על הדבר הזה", הוא אומר. "המדרכות עדיין לא נצבעו בחזרה לצבעם המקורי ואנחנו מוצאים את עצמנו מחפשים חנייה במשך 50 דקות ויותר בסוף כל יום עבודה, רק כדי לא להסתכן בדוחות נוספים".

"העירייה גם לא סיפקה תשובה לשאלה מה יקרה עם הדוחות שחולקו לחונים באדום ולבן באותו יום", טוען סוויני. "אם הדבר לא נעשה כחוק, למה אנחנו צריכים לשלם את הקנסות?".

מהעירייה נמסר בתגובה: "אכן מדובר בקבלן שמבצע פרויקט עירוני, שצבע בטעות את אזורי החניה באדום ולבן, בניגוד לכתוב בהיתר הבנייה.
"לפי ההיתר, היה עליו להציב אך ורק שילוט הנוגע להסדרת החנייה בסביבה. יצוין כי הקבלן התחייב לצבוע חזרה את אבני השפה עד לסוף שבוע זה ולהשיבם למצבם המקורי.

"יחד עם זאת, במערכת הדוחות של הפיקוח העירוני לא רשום אף דוח שהוגש בחודשים אוקטובר ונובמבר 2014 בגין חנייה באדום ולבן באיזור.
"אם יש דוחות שלגביהם ישנה השגה, יש להעבירם לפיקוח העירוני לבדיקה. בכל מקרה, צוותי הפיקוח העירוני הונחו שלא לבצע במקום אכיפה בגין החנייה באדום ולבן ברחוב זה".