969 גרם - זה היה משקלו של יובל קוסובסקי כשנולד לפני כחצי שנה, בעת שאמו הייתה רק בתחילת החודש השביעי להריונה. הוריו של הפעוט הקטנטן ליוו אותו יחד עם צוות הפגייה בבית חולים 'וולפסון' במשך 81 יום. כעת, כאשר הוא שוקל כבר חמישה ק"ג, אומרת האם אורַן: "עברנו תהליך שנע בין משברים לשמחה גדולה. אני מודה על האימהות ולמרות החששות רוצה מאוד להתקדם להריון נוסף".

כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

קוסובסקי, תושבת חולון, מספרת כי ההריון התנהל באופן תקין, עד שבאמצע השבוע ה־26 היא נכנסה לשמירת הריון בעקבות היצרות צוואר הרחם. הלידה לא איחרה לבוא: בתום ארבעה ימי אשפוז, היא ובעלה כבר הפכו להורים.

"הלידה הייתה אירוע מאוד מורכב", היא משחזרת. "אחרי שהוא נולד לא נתנו לי להחזיק את יובל, מיד הכניסו אותו לאינקובטור ומשם המשיכו איתו לפגייה. אני אחות ב'וולפסון', ידעתי מה הן ההשלכות של פגות ולא רציתי את המציאות הזו".במשך 81 יום העבירה משפחת קוסובסקי את ימיה בפגייה, כאשר התקשורת היחידה בין ההורים שרון ואורן לבנם יובל נעשית דרך האינקובטור. "רק לאחר שהוא עלה קצת במשקל, אפשרו לי להחזיק ולהאכיל אותו - פעולות פשוטות שכל אמא אמורה לעשות מרגע הלידה. לא הפסקתי לבכות במשך שלושה חודשים", מספרת האם.

לאורך כל זמן האשפוז הקפידה קוסובסקי ליצור תקשורת תמידית עם בנה, על מנת שיזהה אותה. "ליטפתי אותו בלי הפסקה, שרתי לו, דיברתי אליו, שיתרגל אלינו. העבירו לו דרך זונדה את החלב ששאבתי ובשלב מתקדם האכלתי אותו בעצמי, עד שהגיע למשקל 2.670 ק"ג ושוחררנו הביתה".

לדבריה, ליובל לקח זמן להתרגל למשכנו החדש. "ההסתגלות שלו הייתה בעיקר לשקט של הבית. בפגייה יש הרבה אנשים כל היום, המון רעש ואור מכל עבר".

השהות בבית כרוכה אף היא בהשגחה תמידית. "אנחנו נמצאים במעקב התפתחותי רציף ולשמחתנו יובל מתקדם יפה", מספרת קוסובסקי. "לפעמים הוא שוכח לנשום ובמצב כזה אני צריכה לחבר אותו למוניטור. יש עוד דרך לעבור. עכשיו הוא בן חצי שנה אבל התפתחותית הוא בעצם בן שלושה חודשים. נתנו לנו הוראה שלא להוציא אותו למקומות הומי אדם עד שיגיע לגיל שנה, בגלל שהמערכת החיסונית שלו אינה מפותחת".