צילום: shutterstock אם חד הורית מאיזור חולון שהוכרזה כפושטת רגל, נשלחה ל־14 ימי מאסר כיוון שלא צייתה לצו בית משפט שהורה לה לחשוף את פרטי נושיה, אנשי השוק האפור.

בית הדין הרבני: להעביר לנבגדת את הבית
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

במהלך הליך של פשיטת רגל שהתנהל נגדה, גילה הנאמן של נושיה החוקיים כי האישה - שטענה כי אין ברשותה כספים ורכוש - העבירה סכום של 1.15 מיליון דולר במזומן לנושים מהשוק האפור. מדובר בכסף שקיבלה ממכירת שני בתים שהיו בבעלותה באיזור ועליהם לא דיווחה לנאמן של נושיה החוקיים.

הנאמן הגיש מיד בקשה לבית המשפט שיורה לאישה למסור את פרטי הנושים מהשוק האפור להם העבירה את הכספים, וזאת כדי שאפשר יהיה לגבות מהם את הכספים שאותם היא חייבת. סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, הוציא צו שמורה לאישה למסור את הפרטים המבוקשים, אך היא סירבה בתוקף בטענה שחייה וחיי ילדיה יהיו בסכנה.

השופט הקציב לה חודש למסירת הפרטים, אבל האישה חששה וטענה שהיא נמצאת במלכוד. לדבריה, אם תמסור את הפרטים של נושי השוק האפור משפחתה תהיה בסכנה, ואם תמאן ותישלח לכלא - לא יהיה מי שיטפל בילדיה.השופט הציע פשרה שבמסגרתה האישה תחשוף את פרטי הנושים אך ורק בפני הנאמן, אך גם לזאת היא סירבה בתוקף. השופט ניסה ללכת לקראתה, אך קבע כי למרות הייחודיות של המקרה הוא אינו יכול להתחשב בחייבת, כיוון שעליה לציית לצו בית המשפט.

השופט החליט לשלוח את האישה ל־14 ימי מעצר וקבע כי גם אם מדובר בתקופה קצרה, הרי שיש בה כדי להעביר מסר שקודם כל יש להגן על האינטרסים של הנושים החוקיים.

"העברת הון עתק לידי גברתנים עלומים מהווה הענקה אסורה ולכן מאסרה מוצדק", אמר השופט אורנשטיין בפסיקתו. עם זאת קבע השופט שאם האישה תתרצה בתוך תקופת מאסרה ותסכים לחשוף את פרטי הנושים, היא תשוחרר לאלתר.