צילום: shutterstock צעיר מחולון הואשם בתקיפה חמורה ונשלח לרצות ארבע שנות מאסר. בערעור שהגיש לאחרונה לבית המשפט העליון הוא טוען, כי יש להתחשב בנסיבות שהובילו אותו למעשה ולהקל בעונשו.

הגננת החשודה באלימות: לא עשיתי כלום
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

מכתב האישום עולה, כי בין הצעיר הנאשם למתלונן, הייתה היכרות קצרה מאוד. למעשה, רק יום קודם לאירוע האלים הם נפגשו ל'דייט'. יום לאחר מכן הזמין המתלונן את הנאשם לביתו בתל אביב, ושם הודיע לו כי החליט שאינו רוצה להמשיך בקשר עימו. בנוסף, דרש מהנאשם למחוק לעיניו את מספר הטלפון שלו ולא ליצור עימו יותר קשר. הצעיר הפגוע סירב לעשות כדבריו, ובתגובה התפתחו חילופי דברים בין השניים, במהלכם נעל המתלונן את דלת דירתו וסירב לצעיר הנאשם לצאת החוצה, כל עוד לא יראה שהצעיר מחק את מספרו.

הצעיר הנאשם פתח את המקרר והשליך בקבוק בירה לכיוונו של המתלונן, אך כשזה לא פגע בו, נטל בקבוק נוסף אותו ניפץ על ראשו. כשהמתלונן התמוטט הוא אף התנפל עליו באמצעות מספריים ודקר אותו בכל חלקי גופו.

לשמע הצעקות וחילופי המהלומות, מיהרו השכנים להזעיק את המשטרה. שוטרים שהגיעו לדירה עצרו את הנאשם, ואילו המתלונן פונה במהירות לחדר הניתוח כשהוא סובל מחבלות קשות ומאיבוד דם.הנאשם נשפט ונגזרו עליו ארבע שנות מאסר בפועל, שנתיים על תנאי ותשלום פיצוי כספי לקורבן, אלא שהוא החליט להגיש ערעור על חומרת העונש וטען כי נאלץ לפעול כשם שפעל. לטענתו, המתלונן כלא אותו בדירתו ומנע ממנו לצאת, תוך שהוא משפיל אותו ומביא אותו "לידי לחץ ופחד שגרמו לאי יכולתו לשקול את צעדיו בצורה ראויה".

הנאשם ביקש גם להתחשב במצבו כנשא נגיף HIV, עברו הנקי והעובדה כי היותו בן למשפחה חרדית שאינה מכירה בנטיותיו המיניות, וגזרה עליו לחיות מחוץ לביתו.

בית המשפט העליון, בהרכב של שלושה שופטים, דן ארוכות במקרה וקבע כי למרות החומרה במעשיו של המערער, "יש לתת משקל ראוי לשיקומו, וכי מדובר במקרה חריג, קיצוני ובודד, מאחר ומדובר באדם לא אלים".

בהתאם לכך הופחת עונשו ל־3.5 שנות מאסר בפועל.