צילום: shutterstock תושב חולון שהגיש עשרות תביעות ומאות בקשות, תוך הטחת עלבונות בשופטים, 'נחסם' למשך שנתיים מלהגיש תביעות ובקשות, לאחר שכינה את השופט "קקמייקה". מדובר בצעד נדיר וקיצוני שכמעט ולא הופעל מאז שנות ה־70.

רוצה להתגרש? שלם מיליארד שקל
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

הסוגייה בעניינו של האיש החלה בשנת 1999, אז הגיש תביעה לבית המשפט בתל אביב, בה היו לא פחות מ־220 עמודים ועוד עשרות בקשות נוספות. מאז הפך האיש את העניין למעין תחביב והמשיך להגיש ברצף עשרות רבות של תביעות ובקשות בנושאים שונים ומשונים, והכל תחת הכותרת 'חופש הביטוי'. אל בקשותיו ותביעותיו התלוו פעמים רבות גסות רוח, לשון בוטה, זלזול ואף הטחת עלבונות בנתבעים. גם השופטים היוו מטרה ללשונו כאשר בין היתר הטיח בהם אמרות כגון: "אני לא סופר ממטר את מערכת המשפט", "אתה בושה לשופטי ישראל", "אתה קקמייקה של שופט וביזיון לבית המשפט" ועוד.

בשלב מסוים אסר בית המשפט על האיש להיכנס לדיונים בעניינו ופסק כנגדו הוצאות, אך האיש התעלם וסירב לשלם את הסכומים שפסק בית המשפט. הוא גם המשיך להגיע לדיונים ולהפריע, עד שפקעה סבלנותו של שופט בית משפט השלום, ארז שני, שדן באחת מתביעותיו והזהירו שאם ימשיך בהתנהגותו הבוטה והמבזה, הוא ינקוט כנגדו בצעד חריג וקיצוני שימנע ממנו גישה לערכאות.האיש לא האמין לרצינות האיומים, התעלם מהאזהרה והמשיך בשלו. משראה זאת השופט, הוא החליט בלית ברירה להוציא נגדו בצעד חריג וקיצוני 'צו חוסם' למשך שנתיים, המונע ממנו להגיש במשך זמן זה תביעות ובקשות חדשות. לא משנה כנגד מי או באיזה נושא, כל בקשה או תביעה שתגיע ממנו תידחה באופן אוטומטי. בנוסף, חייב אותו השופט שני לשלם 48 אלף שקל הוצאות משפט.

עתה, מה שנותר הוא להמתין ולראות האם העונש ירתיע את התובע הסדרתי.