יו"ר סיעת ש"ס בחולון וסגן ראש העירייה, חיים סברלו, עוכב השבוע לחקירה בירושלים, בחשד לתקיפת שוטר. לאחר בירור שנערך בתחנת המשטרה שוחרר סברלו ולא הוגש נגדו כתב אישום, אך לטענתו העניין טרם הסתיים.

הכירו את המשפחה שפתחה את ביתה למתגיירים
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

ביום ראשון בערב ארגנו סברלו וחבריו לסיעה, כמה אוטובוסים שיצאו מחולון עם כ־500 תושבים דתיים, כדי להשתתף בעצרת הסליחות ההמונית שנערכה בירושלים. סברלו קיבל לידיו כ־150 כרטיסים בלבד, שאותם העביר לראש המועצה הדתית, עמוס ברנס, וביקש ממנו לסייע לו לארגן את התושבים ולחלק את הכרטיסים.

"בגלל שהיו מאות אנשים נוצר בלאגן ועומס רב, וברנס נאלץ להתמודד עם הרבה אנשים שרצו כרטיס בחינם", הסביר סברלו למחרת האירוע. "החלה מהומה גדולה וראיתי שני אנשים זרים, חובשי כיפות שלא הגיעו איתנו מחולון, שניסו למשוך מברנס את הכרטיסים. פתאום הגיע אדם נוסף ודרש את הכרטיסים, ואז החלה מהומה גדולה".סברלו אומר שלאחר מכן נודע לו שהם היו שוטרים. "רק בדיעבד הם הסבירו שבגלל שיש לנו ביד הרבה כרטיסים, הם רצו לבדוק שהם לא מזויפים. אם היו מסבירים את עצמם מלכתחילה או לפחות מזדהים כאנשי משטרה, היינו מבינים מה הכוונות שלהם, אבל הם סתם התנפלו ומשכו לנו את כרטיסים מהיד".
סברלו אומר שהוא דרש מהשוטרים להזדהות בשמם הפרטי ולפגוש את הקצין שאחראי עליהם. השוטרים הודיעו לו בתגובה שהוא מעוכב בחשד לתקיפת שוטר ודרשו ממנו להתלוות אליהם לתחנה.

"הייתי בתחנה עד 01:30 בלילה עם הילד שלי בן ה־14", מספר סברלו. "הרגשתי בושה גדולה, עשו לי עוול חמור וזה היה מצב ממש מבזה. בסופו של דבר שחררו אותי והשוטר שטען שדחפתי אותו, אפילו חיבק ונישק אותי. הוא אמר 'שנינו עשינו טעות', אבל אני לא מרגיש שטעיתי. אתה שומע סיפורים כאלה מאחרים וחושב שזה הזוי, אבל פתאום זה קורה לך. מפחיד לדעת באיזו קלות אדם עלול להיקלע למצב הזה. למזלי היו עשרות עדים לאירוע, אין לי תיק פלילי ומעולם לא הסתבכתי".

כעת שוקל סברלו את המשך צעדיו. "בגלל שכביכול מחלנו זה לזה אני צריך לבדוק עם הרב שלי האם אני יכול להתלונן נגד השוטר".

ממשטרת ירושלים נמסר: "החשוד עוכב לחקירה בגין תקיפת שוטר, בתום חקירתו שוחרר והחקירה נמשכת".

מעיריית חולון נמסר: "מדובר במעצר שווא, שבעקבותיו התנצל השוטר בפני סגן ראש העיר. לדברי מר סברלו, יש בידיו תיעוד מצולם המוכיח כי המהומה נוצרה כאשר השוטרים תקפו אותו ולא הוא תקף אותם. לאור זאת, מר סברלו שוקל האם להגיש תלונה למח"ש נגד השוטר".