ירין רובל בן־24, אח של בניה רובל ז"ל, שהיה ההרוג הראשון מחולון שנהרג בתחילת מבצע 'צוק איתן', התחתן בשבוע שעבר עם בת זוגו, מעיין קורן, באולמי 'אלגריה' בצומת ביל"ו. ירין כרע ברך והציע למעיין נשואין על משטח החלקת הקרח בחולון כבר בפברואר. החתונה, שתוכננה מראש, התקיימה חודש וחצי לאחר נפילתו של בניה.

המורה של בניה רובל ז"ל: חלם לשרת בקרבי
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

לבני משפחת רובל שומרי המסורת היה ברור שאת החתונה לא מבטלים, כפי שקובעת ההלכה אך גם מתוך אמונה ברורה כי זה היה רצונו של בניה. "ישבנו שבעה וקיימנו את כל מנהגי האבלות של החודש", סיפר ירין, ימים לאחר החתונה. "לפי ההלכה לא דוחים חתונה, אבל בכל מקרה אני יודע שבניה לא היה רוצה שנדחה אותה. הוא היה אמור ללוות אותי ביום החתונה יחד עם אחי הגדול ליאל, וכל החברים שלו היו מוזמנים. בסופו של דבר עשיתי את כל הסידורים האחרונים בלעדיו, אבל הרגשתי שזה היה הרצון שלו. גם החברים שלו הגיעו לחתונה ועשינו שולחן כבוד למחלקה שלו. הגיעו לוחמים שהיו איתו בעזה, וגם המ"מ שלו בא. הם עשו שמח שאי אפשר לתאר. זו הייתה חתונה מאוד שמחה, אבל הוא היה חסר לי, במיוחד לאור זאת שהיה מעורב בהכנות ומאוד התרגש".ירין אמר כי הוא שלם עם ההחלטה שקיבל לקיים את החתונה למרות מותו של אחיו בניה, ומסביר מדוע. "זה לא שהתחתנתי כמה שנים אחרי, אלא עבר רק חודש וחצי, ולכן הוא בעצם היה מעורב בכל ההחלטות. למרות הכל, הרגשתי שכל המשפחה והחברים הצליחו לשמוח, אנחנו ממשיכים הלאה אבל שומרים את הזיכרונות ומשמרים את המורשת שלו. בניה רצה שנשמח ונהיה מאושרים, וזה מה שאנחנו עושים לזכרו".


בניה היה בן הזקונים של זאב ועדה. הוא למד בבית הספר היסודי 'אמירים' בשכונת 'בן גוריון' בחולון, בהמשך התחנך בתיכון 'נבון' במגמת מחשבים וסיים את לימודיו בשנת 2012. בניה היה חבר בנבחרת הריצה של בית הספר והיה ספורטאי מצטיין. את שירותו הצבאי עשה בצנחנים ונהרג בימים הראשונים של המבצע בעזה.

"ההתמודדות של המשפחה לא קלה, אבל אנחנו תמיד מנסים להתנהג כמו שאנחנו יודעים שבניה רוצה לראות אותנו" סיכם ירין, "בכל רגע שמח שיש לנו, יש גם תחושה של חוסר. גם בחתונה, בשבת חתן ובכל פעם שאני עולה לתורה הוא חסר לי. אני מאמין שלקראת החגים נרגיש את זה יותר, אבל גם מרגיש שהנשמה שלו איתנו תמיד, הרגשתי את זה בחופה שלי".