הימים חולפים אבל נראה שלמרות הסברי עיריית חולון כי הבעיות בפינוי האשפה זמניות, המצוקה נמשכת. בשבוע שעבר התלוננו תושבי הרחובות הסמוכים למועצה הדתית כי זמן רב שערימות הזבל מצטברות ואיש לא בא לפנותן. בעירייה הסבירו כי מדובר בקבלן חדש, שטרם למד כראוי את סבב הפינוי. אלא שבימים האחרונים החלו להגיע עוד ועוד תלונות על אי פינוי האשפה מכל רחבי העיר, בין היתר מאיזור נווה רמז, בן גוריון, דרום העיר ומרכזה.

14 אלף שקל למנקה בבית ספר שהושפלה
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

באחד המקרים התלוננו הורים מאשכול הגנים ברחוב משעול הפז כי האשפה מחוץ לגן לא פונתה, ולמחרת הגיע עובד עירייה שבמקום לפנות את הפחים גרר אותם כעשרים מטר להמשך הרחוב. "כל הפחים מלאים בזבל ומושכים חתולים", התלונן דייר המתגורר ברחוב. "במקום לרוקן אותם, העבירו את הבעיה ממקום אחד לאחר".

גם המוקד העירוני נאלץ להתמודד עם עומס רב של פניות, והוא אף תוגבר במוקדנים עקב תלונות על זמן המתנה ארוך. גם בהודעה הקולית שנשמעה בתחילת כל שיחה, התבקשו התושבים להתאזר בסבלנות בכל הנוגע לפינוי אשפה, שכן "מדובר בתקלה זמנית".ראש עיריית חולון, מוטי ששון, התייחס לנושא בחשבון הפייסבוק שלו והסביר כי החברה שבעבר הייתה אחראית על פינוי האשפה בעיר עזבה מבלי לבצע חפיפה לחברה החדשה. "תהליך הלמידה במצב זה לוקח זמן ועקב כך נוצרו בעיות בפינוי, המטופלות על ידינו באופן אינטנסיבי", כתב ששון וציין כי פינוי האשפה יתקיים גם במוצאי שבת.

בנוסף, ציין ששון כי גילויי הגזענות סביב העסקת עובדים ערבים בעיר אינם מקובלים עליו, וזאת בהתייחסו לטענות שעלו בפייסבוק, לפיהן בחברה הקבלנית החדשה מועסקים עובדים ערבים שתופסים את מקומות העבודה של יהודים, שעבדו בחברה הקודמת. "כל מי שנושא תעודת זהות כחולה הוא אזרח ישראלי שווה זכויות ואין בעירנו מקום לאפליה", כתב ששון בנחרצות, על אף שגם פוסט זה זכה ללא מעט תגובות שכללו מילות גנאי כלפי העובדים הערבים.

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "לפני כשבוע החלה בעבודתה חברה קבלנית חדשה, המבצעת עבור העירייה פינוי אשפה במחצית משטח העיר (למעלה מ־6,500 כלי אצירה). מטבע הדברים, למפנים החדשים נדרש זמן עד שיהיו בקיאים לגמרי במיקומם של כל כלי האצירה בכל בניין ויכירו על בוריים את מסלולי הנסיעה. עובדי מערך התברואה בעירייה ומנהלי הרובעים עושים מאמץ מיוחד כדי לקצר את זמן ההתאקלמות הצפוי והם מצטרפים לעובדים החדשים ומלווים אותם באופן צמוד. יצוין, כי שעות פינוי האשפה השתנו והורחבו, וכעת האשפה מפונה לאורך כל שעות הבוקר ועד לשעות אחר הצהריים".