גננת מחולון טוענת שבמהלך מבצע 'צוק איתן' היא נכנסה לחרדה ואף עברה אירוע לבבי קל, לאחר שקראה הודעה שנשלחה ב'וואטס־אפ', שבדיעבד התבררה ככוזבת. בתביעה שהגישה לבית משפט השלום בתל אביב היא דורשת לאכוף את החוק בנושא ולמנוע הפצת ידיעות שעלולות לזרוע בהלה בציבור.

14 אלף שקל למנקה בבית ספר שהושפלה
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

באחד מימי הלחימה התפשטה הודעה ב'וואטס־אפ', שכביכול הועברה על ידי פיקוד העורף, ובה נאמר כי צה"ל תוקף בעוצמה בלתי רגילה ברצועת עזה. מסיבה זו, על כל תושבי הארץ להיות בקרבת מרחבים מוגנים, בגין חשש לתגובה חריגה וחריפה של ארגון חמאס בעקבות תקיפת צה"ל.

בתביעתה טוענת הגננת כי בעת שקיבלה את ההודעה לטלפון הנייד שלה, היא שהתה בעבודתה בגן הילדים. לדבריה היא נכנסה "לחרדה לא קטנה" ומאחר ולא יכלה לעזוב את הגן היא ביקשה מבעלה שיבטל את כל עיסוקיו וסידוריו ויגיע במהרה הביתה, כדי להיות יחד עם ילדיהם. הגננת טוענת בתביעתה שעשתה זאת מתוך חשש שמא בזמן הקרוב "הולכים להפציץ אותנו"."נפשה לא ידעה מרגוע עד שלאחר זמן מה הודיע דובר צה"ל כי ההודעה הינה הודעת שווא ואין בה כל ממש, אולם עד שהגיעה הודעת דובר צה"ל הרי שמדובר היה ללא כל ספק בהודעה שגרמה לפרפורי לב ללא מעט אזרחים", נטען בתביעה שהגישה.

בהמשך טענה כי באותו ערב צפתה בחדשות בטלוויזיה, שם התנהל דיון בנושא ונטען כי פרסום הודעת שווא אינו עבירה פלילית, למרות החומרה שבדבר. התובעת טוענת שהמשיכה לבדוק את הנושא ודווקא מצאה סעיף בחוק העונשין (159 א') שלפיו "המפרסם או משעתק אמרה, שמועה, או ידיעות שעלולות לעורר פחד או בהלה בציבור או להפריע את שלומו - והוא יודע או שיש לו יסוד להניח שהן כוזבות - דינו מאסר שלוש שנים".

בתביעה שהגישה הגננת היא דורשת מרשויות המדינה לאכוף את החוק, כדי למנוע ממפיצי שמועות מעין אלה כוונות זדון לזרוע בהלה וחרדה בקרב הציבור.