שני צעירים, האחד מחולון והשני מבת ים, הקימו באיזור התעשייה בחולון מעבדה לגידול מריחואנה. לרוע מזלם, המעבדה התגלתה לאחר זמן קצר יחסית, והם נשלחו למעצר עד תום ההליכים נגדם.

בירור לעובד עירייה שנראה מגלגל סיגריה
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

על פי כתב האישום שהוגש נגדם, לקראת סוף שנת 2013 שכרו השניים מבנה תעשייתי בפינת הרחובות המשביר והלהב באיזור התעשייה בחולון. כמו כן הם רכשו רכב מסחרי לצורך ניוד והעברת הסמים שייצרו במעבדתם.

מיד לאחר שקיבלו את מפתחות המבנה הם החלו להביא למקום ציוד משוכלל, הנחוץ לתפעולה של מעבדה שמיועדת לגידול צמחי הקנביס. את חלל המבנה הענק הם חילקו לשלושה אגפים נפרדים, שבהם התקינו ציוד דישון רב, בנו מערכת תאורה מיוחדת, מערכת איוורור, מערכת השקייה וקווי חשמל.

לאחר שכל הציוד היה מוכן, החלו השניים לעבוד במלוא המרץ ולגדל את הצמחים באין מפריע. המיקום של המעבדה במבנה תעשייתי באיזור התעשייה, גרם לכך שהשכנים כלל לא חשדו שבמקום מתנהלת פעילות לא חוקית, והם חשבו שמדובר בבית עסק לגיטימי שפועל כמו עסקים אחרים באיזור.בשלב מסוים הגיע למשטרה מידע מודיעיני, שבעזרתו ביקשה וקיבלה מבית המשפט צו חיפוש במבנה. השוטרים הגיעו למעבדה בשיא העבודה, ועצרו את שני הצעירים שהפעילו אותה. בחיפוש מקיף שנעשה במקום, נמצאו בנוסף לציוד המשוכלל גם 508 שתילי קנביס מוכנים להפקת הסם, ועוד 362 שתילי קנביס קטנים יותר, במשקל כולל של כמעט 18 ק"ג.

לנוכח ממצאים אלה, המשטרה ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרם של שני הצעירים עד תום ההליכים. במקביל הוגש נגדם כתב אישום בגין ייצור ואספקת סמים בכמויות מסחריות. בית משפט השלום בתל אביב נעתר לבקשת המשטרה, והורה על מעצרם עד תום ההליכים.

שני הצעירים ניסו לערער על ההחלטה ועורך דינם פנה לבית המשפט המחוזי. הערעור נדחה וההחלטה על מעצרם נשארה על כנה.