תושב איזור חולון הגיש תביעת נזיקין בסך 100 אלף שקל נגד גרושתו, משום שחשד שנאפה ובגדה בו כשהיו נשואים. לבסוף הוא חויב לשלם לה פיצוי בעצמו, לאחר שבית המשפט קבע כי מדובר בתביעת סרק.

חדש: פינת החתלה מיוחדת לאבות
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

בתביעה שהגיש לבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב, טען התובע כי לפני שהתגרש מאשתו, נולד להם ילד. כאשר התעורר חשדו שהילד אינו שלו, הוא ביצע ביוזמתו בדיקות גנטיות בחוץ לארץ, מהן עלה לטענתו כי לא מדובר בבנו.

לטענתו, כתוצאה מכך הוא סבל מנזקים נפשיים ובנוסף נגרמו לו נזקים כלכליים, מכיוון שהוא נאלץ לשלם לגרושתו דמי מזונות רבים, למרות שכבר ידע כי הילד אינו שלו לפי בדיקותיו.

מנגד טענה האישה כי מדובר בתביעת סרק קנטרנית מצד הגרוש שלה, וכל כוונתו בתביעה זו היא לא לשלם מזונות לה ולילד. עוד טענה האישה כי מדובר בחמדנות לשמה מצדו, שכן למעשה הגבר חזר בו מהכרתו באבהותו על הילד, תוך שהוא מנסה להתחמק מהתחייבויותיו.לאחר שבית המשפט עיין בחומרים שהובאו בפניו, הוא דחה את תביעתו של הגבר תוך שהוא מותח עליו ביקורת חריפה. בפסק הדין נכתב כי בטענותיו של הגבר אין עובדות של ממש וכי את כל מהלכיו המשפטיים עשה שלא כדין, כולל הבדיקות הגנטיות שביצע על דעת עצמו וללא אישור בית המשפט, כמתחייב בחוק. בנוסף לכך, הוא הציג חוות דעת פסיכולוגית בניגוד לנוהלי בית המשפט, כשכל מעשיו היו בכדי להציג מצג שווא לפיו עליו לפרנס ילד שאינו שלו.

בית המשפט דחה את תביעתו והורה לו לשלם 35 אלף שקל פיצוי לגרושתו. "ניאוף אינו מהווה עילה לתביעת נזיקין", קבע בית המשפט.