עיריית חולון טוענת כי עמותה שקיבלה ממנה מקלט באופן זמני כדי להשתמש בו כבית כנסת, מסרבת לפנות אותו למרות שכבר יש לה מבנה קבע. בעמותה טוענים לעומת זאת כי העירייה מערימה קשיים על סיום העבודות במבנה החדש.

התושבים גילו: הומלס השתלט על המקלט
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

בשנת 2001 קיבלה עמותת "גבורת יצחק" מהעירייה רשות להשתמש במקלט ברחוב אהרונוביץ' בקריית רבין, כדי שחברי העמותה יוכלו להתפלל בו באופן זמני. לפני מספר שנים החליטה ועדת ההקצאות העירונית להקצות קרקע להקמת בית כנסת לעמותה ברחוב עוזי נרקיס בקריית רבין, ליד המקלט שבו פועלת העמותה.

עם תחילת מבצע 'צוק איתן' פונו מקלטים ציבוריים בעיר ששימשו לצרכים שונים, לטובת תושבים שבבתיהם אין מקלט או ממ"ד. לטענת העירייה, עמותת "גבורת יצחק" סירבה להתפנות מהמקלט במהלך המבצע, למרות שעבודות הבנייה בבית הכנסת החדש הסתיימו והוא נמסר לעמותה כבר לפני שנתיים.

ראש העירייה מוטי ששון לא מבין את התנהגות אנשי העמותה. "עד הקמת בית הכנסת אישרנו לעמותה להשתמש במקלט ציבורי סמוך, באופן זמני", אומר ששון, "אולם לא יעלה על הדעת שחברי העמותה ינצלו את נכונותנו ללכת לקראתם, יסרבו להתפנות מהמקום ויעשו במקלט כבתוך שלהם. זוהי עזות מצח וכפיות טובה שאינה מקובלת עלינו. נטפל בנושא בכל הכלים העומדים לרשותנו".גורם בבית הכנסת אמר: "אנחנו מאוד רוצים לפנות את המקלט, אבל עד שהעירייה לא תאשר לנו את עבודות הבנייה האחרונות בבית הכנסת, כולל בניית פרגולה, לא יהיה לנו מקום לערוך סעודות מצווה ושיעורי תורה לנוער בסיכון.

"בנוסף, שילמנו שכירות על המקלט עד לסוף השנה ולכן טענות העירייה לא ברורות. חשוב לציין כי המקלט פתוח במשך 24 שעות ביממה ותושבי השכונה נכנסים אליו באופן חופשי. מספר תושבים אף ישנו במקלט כאשר היו אזעקות רבות. אנחנו קודם כל בני אדם, ויש לנו רגישות גבוהה כלפי הציבור".

בעמותה סירבו להגיב.