שני צעירים תושבי איזור חולון נעצרו לאחרונה על ידי משטרת תל אביב בחשד שגנבו טלפונים ניידים מצעירות ואז מכרו אותם 'בעסק' שהקימו לצורך כך.
בתקופה האחרונה החלו להצטבר במשטרת תל אביב תלונותיהן של צעירות בגילאים 13־20 על רוכב קטנוע שנצמד אליהן, חטף את הטלפון הסלולרי שברשותן ונמלט במהירות מהמקום.

הטלפון יגלה איפה הייתה הבת שירשה הכל
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

כשהבינו במשטרה שמדובר בתופעה ויש קשר בין כל המקרים, הוקם צוות חקירה מיוחד שיטפל בנושא ויביא לסיומו. הצוות, שהחל לפעול הן במישור המודיעיני והן במישור המבצעי, השיג שני שמות של צעירים תושבי האיזור כמי שייתכן והם המעורבים במעשי השוד, והחלו להתחקות אחר מעשיהם בכדי לאשש את החשדות נגדם. צוות החקירה הבחין שכשאחד מהחשודים יצא לחו"ל פסקו מעשי השוד, ומיד כשחזר לארץ החלו שוב הדיווחים על חטיפות הטלפונים הסלולריים.לאחר איסוף ראיות נוספות נעצרו השניים בו זמנית, כל אחד בביתו, ובחיפוש בבתיהם נמצאו שבעה טלפונים ניידים החשודים כגנובים. המתלוננות שהוזמנו לזהות את המכשירים אכן זיהו את חלקם ככאלה שנשדדו מידיהן בשיטת הקטנוע הנצמד.

מחקירת השניים הסתבר כי הקימו 'עסק' מפוברק בתל אביב, העוסק לכאורה במכירת ניידים מיד שנייה. אחד מהם ישב 'בעסק' ואילו השני יצא עם הקטנוע ושוטט ברחובות העיר. כשהבחין בצעירה מהלכת ומשוחחת בטלפון הנייד שלה, היה מגיח מאחוריה, נצמד אליה וחוטף את המכשיר. לאחר מכן נהג להביא את השלל לשותפו, שמכר אותו כטלפון נייד משומש. את הכסף מהמכירה חילקו השניים ביניהם.

תעוזתו של הקטנוען השודד הייתה כה גדולה, עד שבאחד הימים הבחין באמא צעירה הדוחפת עגלת תינוק ומשוחחת בנייד. כשסיימה, הניחה את הטלפון הסלולרי שלה בתוך העגלה, כשברגעים אלה הגיח השודד וחטף את המכשיר המונח על התינוק ונמלט במהירות, כשהוא משאיר את האם ההמומה פעורת פה.

לאחר מעצרם ולנוכח החומרה שבמעשיהם הגישה המשטרה כנגדם הצהרת תובע, שבמהלכה יוגש כנגדם כתב אישום בגין מעשי שוד, גניבה וסחר ברכוש גנוב.