דמיינו את עצמכם שוכבים על כיסא הטיפולים, כשאת עורכם מעטרים פצעים מוגלתיים או פריחה לא ברורה. אתם עוצמים את העיניים, נושמים נשימות עמוקות, ואז, במקום ידיה של הקוסמטיקאית, על פניכם מטיילות עלוקות שחורות ובשרניות, שמחפשות את מקומן על פני העור, מתבייתות ולא זזות. למרות העקצוצים, אתם מנסים לגלות גבורה ולא לזוז. כוח הסבל, הסבלנות וגם מצבו של העור יקבעו אם תתייחדו איתן חמש דקות אן שעה שלמה.

עלוקות בכינרת
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

התסריט הזה, שנשמע לקוח מתסריט היצ'קוקי, מתרחש בקליניקה של ד"ר אניטה מנסו (46) ובן זוגה לחיים מיכאל זברודי (34), בחולון. יחד עם השניים דרות בנחת עלוקות בצנצנת שקופה.

'תשכבי על המיטה', הם מציעים לי בחדווה, ואני מסרבת בנימוס. המחשבה שהיצור השחור הזה יטייל לי על הפנים, על הצוואר, או על כל חלק אחר בגוף מעוררת בי חלחלה, גם אם איאלץ להישאר מקומטת לנצח. באופן אישי אני מעדיפה לראות את העלוקות מרחוק בתוך צנצנת. את הדם אני מעדיפה שימצצו למישהו אחר, יש לי בבית שלושה ילדים שעושים את זה יפה במקומן.

טיפול עשרת אלפים
כצפוי ממי שעוסק באסתטיקה, גם אניטה ומיכאל מתוקתקים כמו בספרים. עור פניה מתוח ועבר כמה הזרקות לשימור הנעורים, ופניו של מיכאל, שסבלו מפצעים מוגלתיים, עברו מטמורפוזה בזכות העלוקות.

אניטה עלתה לארץ לפני 22 שנה מסאן פטרסבורג, כשהיא נושאת בתואר רופאת שיניים עם התמחות בפה ולסת. "בארץ קיבלתי רישיון לעסוק ברפואת שיניים, עבדתי כמה שנים ואז אבא שלי נפטר. זה היה משבר נוראי, הוא היה האדם הכי קרוב אליי, האיש שהייתי הכי קשורה אליו. לא יכולתי לראות את חיי בלעדיו.
ימים שלמים של בכי ושוק גרמו לי להזדקן בבת אחת. הייתה לי צניחה של העפעפיים, קמטים סביב העיניים והפה, עור שנראה רע מאוד. בוקר אחד הסתכלתי במראה ולא זיהיתי את עצמי. לא הבנתי לאן נעלמה האישה הזוהרת והצוהלת שהייתי. החלטתי לעשות ניתוח עפעפיים. נסעתי לסאן פטרסבורג ושם עברתי סדרה של טיפולים, בוטוקס, פילינג וכו'. פתאום הרגשתי טוב עם עצמי. הדבר החיצוני הזה החזיר לי משהו מן התחושה הפנימית.

"הצורך לעזוב את רפואת השניים קינן בי עוד קודם, לא מצאתי בתחום עניין מיוחד ולא רציתי להמשיך בו. פתאום הבנתי שהשינוי החיצוני שמשליך על הפנימי וגורם לאנשים אושר, הוא זה שמעניין אותי באמת. נשארתי שם והחלטתי ללמוד את התחום לעומק, כדי להבין את הרפואה האסתטית שמפסלת את הפנים לעומק".

אחרי הלימודים היא חזרה לארץ והחלה לעבוד בתל אביב. לפני שש שנים הכירה את מיכאל ולפני ארבע שנים פתחו השניים ביחד את המכון לאסתטיקה על שמה.

לאהבה אין גיל
מיכאל עלה לארץ לפני 16 שנה מגרוזיה. הוא שירת בצבא כחובש קרבי וסיים תואר ראשון במדעי המדינה באוניברסיטת אריאל. בינתיים, בשביל הפרנסה, ניהל עסק של הובלת רהיטים. "זה היה עסק מצליח", הוא מודה. "היו לי שבעה עובדים, מזכירה, הכל עבד כמו שצריך".

את אניטה הוא הכיר באתר הכרויות באינטרנט. העובדה שהיא מבוגרת ממנו ב־12 שנה ממש לא הפריעה לו. "בדיוק להיפך", הוא אומר, "לא חשבתי על פער הגילאים, במיוחד כשראיתי אותה. יפהפיה אמיתית, נשית וזוהרת. אני התאהבתי מיד, ידעתי שאני רוצה אותה, שהיא תהיה שלי".אניטה צוחקת. "זה היה הדדי, כשאהבה מגיעה היא מגיעה. נכון שזה נשמע כמו קלישאה, אבל זאת האמת, אהבה היא לא משהו שמתכננים. היא מטשטשת פערים של תרבות, מדינות וגם גילאים. כשהיא נוכחת היא נוכחת, הגיל לא היווה משמעות".

הוא קורא לה ד"ר אניטה וכשאני שואלת למה, הוא אומר שזה סקסי בעיניו, "וזה גם יותר מכובד. היא אדם מאוד צנוע שלא אוהב להבליט את עצמו ואת כישוריו".
כשהשניים הכירו, למיכאל לא היה שום מושג באסתטיקה, אבל העולם החדש שנגלה בפניו מילא אותו במוטיבציה. מהר מאוד הוא הבין שלצד האהבה יש כאן פוטנציאל לעסק משותף. הוא החליט לוותר על עסקיו ולחבור לזוגתו. ארבע שנים הם עובדים ביחד, היא על הטיפולים, הוא על הלוגיסטיקה.

לא חסרים מכוני אסתטיקה. מדובר בתחום מאוד תחרותי.
מיכאל: "אניטה מגיעה מהתחום הכירורגי של פה ולסת ומכירה היטב את כל המערכת. היא ממש אדריכלית שפתיים. בכלל, ניתוחים פלסטיים הם טרנד עולמי. יש משהו בתחושה הפנימית של בנאדם כשהוא מגלה קמטים. אותות הזקנה על הפנים גורמים לדעיכה פנימית. זה לא ייאמן עד כמה שיפור חיצוני משפיע על הפנימי".

איך הפכו העלוקות לכלות השמחה?
אניטה: "עלוקות נכנסות לתחום של טיפולי פנים, ניקוי והיגיינת העור. הן טובות נגד קרישת דם ובצקות, משפרות משמעותית את לחץ הדם, יוצרות שיפור במחזור הדם, בדלקת פרקים, עוזרות בפיצול שומנים ובנשירת שיער, ומשפיעות מצוין על מערכת העיכול. הן גם משפרות פלאים צלקות אחרי ניתוח".

איך זה עוב