סטודנטית מחולון שהגישה בקשה למלגת הצטיינות מהעירייה ונדחתה, טוענת כי התנהלות הוועדה שחילקה את המלגות היא חשודה. "אלה כספי ציבור, אין שום סיבה שלא יסבירו איך סטודנטית שהיא מצטיינת רקטור לא זוכה במלגה", היא טוענת.

בן 17 נגד מקדונלד'ס: "לא יקחו לי את הזכויות"
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

כדי לקבל את המלגה של העירייה, על הסטודנט לעמוד בשני קריטריונים: להיות סטודנט מצטיין בתחומו ולהיות תושב חולון, כאשר יש העדפה למי שגר בעיר למעלה מחמש שנים. על רקע הקריטריונים הללו, שירלי מור־יוסף בת ה־25, סטודנטית לתואר בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן, הייתה משוכנעת שהיא עומדת לזכות במלגה.

למור־יוסף יש ממוצע ציונים של 98 ולאחרונה אף נבחרה כמצטיינת רקטור באוניברסיטה, מעמד אותו מקבל הסטודנט המצטיין מבין מצטייני הדיקן בכל מחלקה. במקביל ללימודיה עובדת מור־יוסף בבית קפה 'גן סיפור' בעיר.

"אני לומדת ארבעה ימים בשבוע ובשאר הזמן עובדת", היא מספרת. "זה לא פשוט לשמור על ממוצע ציונים כל כך גבוה, ויש לי את הממוצע הגבוה ביותר בכל המחלקה, לא רק במחזור שלי, כלומר מבין בערך 220 סטודנטים".למרות הכל, מור־יוסף לא זכתה במלגה בסך כ־5,000 שקל, וכשניסתה לברר מה הסיבה נתקלה בחומה אטומה. לטענתה, נמסר לה שהוועדה היא אקדמית וחיצונית ולא ניתן לערער על החלטותיה.

"בלשכת ראש העירייה ובלשכת המנכ"לית סרבו לומר לי מה הסיבה", היא אומרת. "סטטיסטית, הסיכוי שמתוך 79 סטודנטים שהגישו בקשה למלגה יש יותר מ־20 עם ממוצע של 99 - הוא אפסי, לכן התעקשתי לקבל נימוק מדוע בקשתי נדחתה. אף אחד בעירייה לא היה מוכן לומר שהסטודנטים שזכו הם בעלי ציונים גבוהים משלי. מדובר בכספי ציבור, וזה נשמע לי חשוד שאף אחד לא יודע לומר מדוע בקשתי נדחתה. זה מעלה סימן שאלה גדול".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "הסטודנטית פנתה ללשכת ראש העירייה בנושא וקיבלה תשובה ישירה לפנייתה. ועדת המלגות למצטיינים הינה ועדה חיצונית, מקצועית ובלתי תלויה, שמורכבת מאנשי אקדמיה, העושים עבודתם באופן התנדבותי, תוך שימוש בקריטריונים קבועים וברורים. לא ניתן לערער על החלטת הוועדה אך הגברת מור־יוסף מוזמנת לפנות שוב בעתיד ולהגיש מועמדותה לקבלת מלגה למצטיינים, שכן המלגות מוענקות מדי שנה".