אחרי תלונות רבות, החליטה עיריית חולון לשנות את שם הרחוב המרכזי בשכונת קריית מיכה, התנאים, לרחוב הכנסת. בעירייה קיוו למנוע בכך בלבול בין תחילת הרחוב הנמצא בצד המזרחי של נתיבי איילון בשכונת ג'סי כהן, לבין סופו שממערב לכביש בשכונת קריית מיכה - כאשר עד היום, הרחוב המופרד על ידי האיילון נשא את אותו שם. אולם למרות ההיענות, התושבים לא ממהרים לחגוג וטוענים כי השם החדש 'הכנסת הגדולה' רק ימשיך את המצב המבלבל, מכיוון שכבר קיים בחולון רחוב בשם הכנסת.

התושבים טוענים: שם הרחוב מביך אותנו
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

כבר תקופה ארוכה שדיירי רחוב התנאים בעיר מתלוננים על כך שחציו של הרחוב נמצא בשכונת ג'סי כהן בחולון בעוד שחציו השני שוכן מעבר לנתיבי איילון, בשכונת קריית מיכה, שאמנם שייכת לחולון אך נמצאת בצד של העיר בת ים. לטענת הדיירים, כאשר הם מסבירים לאורחים או שליחים כיצד להגיע לרחוב, מתחולל בלבול גדול. "בדרך כלל לא מקובל שרחוב יתחיל בעיר אחת ויסתיים במרחק גדול בלב אחרת", הסבירו התושבים.

ועדת השמות של העיר חולון לקחה לתשומת לבה את הטענות והמליצה לשנות את שמו של קטע הרחוב שנמצא בקריית מיכה לרחוב הכנסת הגדולה. מועצת העיר אישרה את השינוי ולפיכך, קטע רחוב התנאים מכביש איילון מערבה ועד לרחוב רבי מימון בבת ים, יקרא בשם החדש. ההחלטה כוללת את הבתים 18,20,28,32 ו־44.עיריית חולון הודיעה שתטפל בנושא, תשנה את השילוט ותסייע לתושבים לתקן את כתובתם במשרד הפנים. אך רגע לפני שהם רצים לשנות את הכתובת, הבינו התושבים בקריית מיכה כי השינוי לא בהכרח ישרת אותם, כיוון שיש כבר רחוב בשם הכנסת בעיר, ליד רחוב ההסתדרות. "בדיקה מהירה במפה הייתה מראה לחברי ועדת השמות שאין שום תועלת בהחלטה שלהם", אומרים התושבים. "זו בסך הכל עוד קצת התנהלות חלמאית".

"עד שסוף סוף עושים משהו טוב, לא טורחים לבדוק טיפה לעומק", אמרה השבוע תושבת השכונה. "רחוב התנאים הוא המרכזי בשכונה, בדיוק כמו בכל שכונה אחרת. הרחוב המרכזי הוא נקודת המוצא והחזרה ולכן יכלו להתאמץ טיפה ולמצוא לו שם קצת יותר מקורי".

מעיריית חולון נמסר: "ועדת השמות החליטה להמליץ בפני מועצת העיר לשנות את שם רחוב התנאים ממערב לכביש 20 לרחוב הכנסת הגדולה, והבקשה אושרה במועצה. שם זה נבחר כדי לשמור על אופי שמות הרחובות באיזור ג'סי כהן שכן 'הכנסת הגדולה' הוא שמו של המוסד העליון של חכמי ישראל בימי בית המקדש השני. למרות שבעיר אכן קיים רחוב הכנסת, בעירייה סבורים כי הדבר לא יצור בלבול שכן הוא נמצא בשכונת רסקו המרוחקת מאזור זה ובמיקוד שונה, שעל פיו ממויינים דברי דואר".