קשישה תושבת חולון השאירה אחריה צוואה מפתיעה. בתום ימי השבעה גילו שתי בנותיה הצעירות כי היורשת היחידה לרכוש ההורים המנוחים היא האחות הבכורה.

האחות טוענת: אמנו בזבזה את הירושה בקזינו
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

הצוואה נכתבה שבועות בודדים לפני מות האם ולפיה נקבע כי הבת הגדולה תירש מספר בתים וסכום כסף, בעוד שתי הבנות הצעירות יקבלו רק כעשירית מרכוש ההורים. האחיות הצעירות, שהתקשו להאמין כי אימן תבצע חלוקה בלתי הוגנת של הרכוש, ניסו לברר האם הצוואה אמינה. כשגילו כי העדים לצוואה היו אנשים שמתגוררים באיזור השרון, בסמוך לבית אחותן הגדולה, בעוד הצוואה עצמה נחתמה בעיר חולון שבה התגוררה האם, חששו השתיים כי אחותן הבכורה נכחה בשעת החתימה על הצוואה. לדברי עו"ד ליאן קהת, שייצגה את האחיות, הדבר אסור על פי החוק.במסגרת הדיון מול רשם הירושות, אליו הגישו האחיות את התנגדותן לצוואה, הכחישה האחות הבכורה את הימצאותה בבית אמן בעת החתימה על הצוואה, והדיון בעניין הועבר לבית המשפט. עו"ד קהת ביקשה להוציא צו לאיכון שיחות בטלפון הנייד של האחות הבכורה, על מנת להוכיח כי היא אכן נכחה בבית האם בעת החתימה על הצוואה.

"נוכחותו של אדם, המהווה מוטב של הצוואה, במעמד כתיבתה, עשוי להתפרש כהשפעה בלתי הוגנת על רושם הצוואה", מסבירה עו"ד קהת. "על כן החוק והפסיקה קובעים כי מדובר בעילה משמעותית לפסילתה".

האחות הבכורה התנגדה לצו, בטענה כי הטלפונים שברשותה שייכים לחברה שבבעלותה, ואיכון התנועות שלהם פוגע בזכות העובדים לפרטיות. בסוף הדיון ולמרות הטענות השונות, בית המשפט הורה על האיכון וכעת מקוות האחיות כי הדבר ישפוך אור על נסיבות כתיבת הצוואה.