בין המנחמים הרבים שהגיעו לבית משפחתו של החייל דניאל מרש ז"ל בראשון לציון, המתאבלת על נפילת בנם דניאל ז"ל במבצע, נצפו גם שני צעירים שדיברו, חייכו וניסו לשדר עסקים כרגיל. אף אחד לא ידע ששניהם קמו בעצמם לפני ימים ספורים מהשבעה על אחיהם, שנהרגו גם הם במבצע 'צוק איתן'. השכול שפקד את בתיהם הפך את ליאל רובל מחולון, אחיו של בניה ז"ל, ואת נוי יפרח, אחותו של טל ז"ל מראשון לציון, לחברים טובים.

המפגש הכיתתי שתכנן טל ז"ל יתקיים לזכרו
המורה של בניה רובל ז"ל: חלם לשרת בקרבי
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

שני הצעירים, שכאמור רק לאחרונה הצטרפו למשפחת השכול, מעידים על עצמם שהם מרגישים כמו אח ואחות, מתייעצים זה עם זו ומשוחחים על החלל שנותר בעקבות נפילת האח. הם עוברים בין הפצועים בבתי החולים ומנסים לחזק משפחות שכולות נוספות, שבניהן נהרגו במהלך ימי הלחימה.

"ישבנו בשבעה שלנו ושמענו שיש הרוג מראשון לציון, מיחידת אגוז", מספר ליאל איך החלה ההיכרות ביניהם. "החלטנו שברגע שנקום ניסע לבקר אותם. אחרי העלייה לקבר נסענו למשפחת יפרח, הגענו לבית של המשפחה המדהימה הזו ומשם הסיפור התפתח. קשה לי להסביר את החיבור הזה, התחלתי לדבר עם נוי, הצגתי את עצמי ואמרתי שגם אנחנו איבדנו אח ואני מבין את מה שעובר עליה. אחר כך דיברנו קצת וישר נוצר חיבור. ישבנו ודיברנו הרבה זמן כשהבית היה מלא באנשים וזה הרגיש כאילו אנחנו לבד, מבינים האחד את השנייה וכולם סתם ברקע."במהלך השבעה ביקרו אותנו אלפי אנשים ואחרי שהיא הסתיימה ודיברתי עם נוי, הרגשתי שבמשך כל השבוע הזה אף אחד לא הכיל והבין אותי כמו שהיא הבינה. אם רק היה לי אותה בשבעה הימים האלה, זה היה עובר אחרת. אני ממש שמח שנפגשנו והכרנו, כי זה מחזק מאוד".

נוי מפסיקה אותו ושולחת עקיצה. "כמה אתה מדבר", היא אומרת בחיוך, כאילו מדובר באחיה הקטן, ומזדרזת לספר על הפעילות שלה ושל ליאל. "אנחנו הולכים יחד לבתי חולים ומבקרים פצועים, ומגיעים לנחם משפחות שכולות נוספות. נסענו ל'תל השומר' וביקרנו יחד חיילים. גם נועם, חברה של אחי טל הייתה איתנו. נהייתה לי משפחה ענקית, תמיד אמרתי שכאשר אתחתן יהיה לי בדיוק שולחן אחד של שמונה אנשים, ומאז הכרתי כל כך הרבה, משפחה שלמה ובהם גם אח אחד יקר".

ליאל: "אנחנו מדברים כל יום, משתפים אחד את השנייה בכל דבר, שמח או כואב. היא יכולה להתקשר אליי בכל שעה ולדבר איתי. אנחנו שותפים עכשיו לכל הדברים שעוברים עלינו, גם הטובים וגם הרעים".