בני משפחה מבת ים תובעים את בית החולים 'וולפסון' בחולון ואת משרד הבריאות, בעקבות פטירת אבי המשפחה.

מרפאים ילדים מעזה: הם לא אויב של אף אחד
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

מכתב התביעה, שהוגש לבית המשפט המחוזי על ידי עו"ד גיא ניסים, נטען כי המנוח, בן 52 ואב לשלושה, הגיע לחדר המיון ב־2007, כשהוא סובל מקוצר נשימה וחשש לדלקת ריאות, ולמרות זאת המתין במשך יותר שעות ארוכות לטיפול, לקה בדום לב וסבל מנזק מוחי שהוביל לאחר חמש שנים מייסרות למותו.

בני המשפחה טוענים, כי בכל זמן שהותו במיון לא נבדק יקירם על ידי רופא מומחה ולא נשקלה אפשרות להנשימו מלאכותית, כך שמצבו הלך והידרדר. בהמשך נטען שכשהועבר למחלקה לטיפול נמרץ, הוא לא נבדק על ידי רופא עם קבלתו, חרף מצבו.רק כעבור שעה וחצי רשמה רופאת המחלקה כי המנוח "לא מסתדר" עם מסכת החמצן. "גם כאשר בוצעה לבסוף הפעולה הנכונה של אינטובציה", נכתב בכתב התביעה, "היא בוצעה ברשלנות חובבנית והרת אסון". הצוות הרפואי נזקק למספר ניסיונות כושלים כדי לצנרר את המטופל, בזמן שרמת החמצן לא עלתה.

על פי כתב התביעה, רק לאחר שהמנוח הגיע למצב של דום לב, הוזעק מומחה בהרדמה שאיבחן את הסיבה לחוסר חימצון, והכניס נקז לריאה. חייו של החולה ניצלו, אולם לטענת התביעה, בעקבות הטיפול הוא נותר עם נזק מוחי קשה לצמיתות.

בכתב ההגנה הכחיש משרד הבריאות את טענות התביעה, וטען כי המנוח היה במצב קשה ובעקבות הטיפול יצא מכלל סכנה, וכן שלוח הזמנים שמציגה התביעה אינו מדויק. "טענות התביעה והמומחה מטעמה מבוססות על רפואה של שנת 2013 ולא על רפואה של שנת 2007", נכתב בכתב ההגנה. "לא היה בידי הנתבעים לצפות או למנוע את הנזק הנטען".

ממשרד הבריאות נמסר: "התביעה מטופלת על ידי חברת הביטוח".

מ'וולפסון' נמסר: "מיד עם הגעתו למיון החל הטיפול בקוצר נשימה, בוצעו בדיקות מעבדה, צילומים, אק"ג וכו'. הבירור הרפואי והתחלת הטיפול היו מהירים מאוד. עם הגיע המטופל ליחידת טיפול נמרץ הוא נבדק וטופל, חובר באופן מיידי למכשירי ניטור. בניגוד לטענת התובעים, המטופל היה ברמת חמצון סבירה וסביר להניח כי דום הלב נגרם עקב מחלת הרקע הקשה ומצבו הכללי, ולמרות הטיפול המיטבי שקיבל בית החולים מיצר על התפתחות המחלה ומשתתף בצער המשפחה".