חסיד ברסלב מחולון נעצר ונאשם בכך שזייף דרכון והשתמש בו על מנת לטוס ולהשתטח על קברו של רבי נחמן שבאוקראינה. למרות חומרת המעשה, גזר עליו בית המשפט עונש קל, לאחר שקיבל את טענתו כי הרצון לקיים את המצווה קידש בעיניו את כל האמצעים.

לא יכול לנסוע לחו"ל כי התגרש ברבנות הקראית
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

כמו חסידי ברסלב רבים אחרים אחרים, רצה החסיד לטוס בספטמבר 2011 כדי לחגוג את ראש השנה למרגלות קבר הרבי. אלא שהחסיד גילה כי הוא אינו יכול לעשות כן, מאחר והתברר לו כי ההוצאה לפועל הוציאה נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ שהושת עליו בגלל חובותיו הכספיים.

למרות המצב הבעייתי, החליט החסיד העקשן להתאמץ ולנסוע בכל זאת. לפי כתב האישום, הוא מסר את דרכונו של גיסו לזייפן, אשר תמורת אלף דולר החליף את תמונת הגיס בתמונת החסיד, וכך הוא טס לאומן.כעבור שנה, החסיד שעדיין היה מעוכב יציאה מן הארץ, שב על המעשה. כך עשה גם בשנה השלישית, אלא שאז התעורר חשדו של בקר הגבולות והוא הזעיק את המשטרה. החסיד נעצר ובחקירתו הודה במיוחס לו. הוא הוסיף וסיפר לשוטרים כי הוא אינו היחיד שנקט בדרך זו וכי תופעה של זיוף דרכונים במטרה לטוס לאומן נפוצה מאוד בקרב חסידי ברסלב, הרבה יותר ממה שמשערת המשטרה. החסיד הסביר שהחסידים רואים בכך מעשה ראוי, בו המטרה מקדשת את האמצעים.

שופט בית משפט השלום בראשון לציון שדן במקרה, קיבל את עמדת החסיד וגזר עליו חמישה חודשי מאסר על תנאי בלבד. "תכליתה של העבירה שביצע החסיד היא הפרת הוראה חוקית בכדי למלא מצווה חוקית", קבע השופט והסתמך על גזרי דין אחרים שבהם ביקשה המדינה להקל בעונש על עבירות כגון אלה.