בן 68 מראשון לציון כנראה מאוד אוהב סרטי ג'יימס בונד ואפילו מאמין לכך שמבצעים חשאיים מאלה המתוארים בהם יכולים להתרחש במציאות, אחרת קשה להסביר כיצד הוא נפל קורבן להונאה שבאמצעותה נגנבו ממנו מיליוני שקלים.

מה באמת עושה בן הזוג שהציג עצמו כמרגל?
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

מפרטי הדיון בהארכת מעצרו של תושב חולון כבן 30, ראש הכנופייה שפעלה על פי החשד בעורמה, מצטייר תרגיל עוקץ שבמסגרתו החשוד, ושותפיו שטרם נעצרו, התחזו לאנשי שב"כ ומוסד בפני הקורבן, שעסק בעברו בתחום היהלומים. החבורה סיפרה לאיש כי לאור עיסוקו והניסיון שצבר, הוא נבחר על ידם לשמש כאיש קש בתיווך עסקת יהלומים שנתפסו במסגרת פעילות מבצעית וביטחונית כביכול.

לפי התוכנית, היה עליו להעביר מעטפות המכילות יהלומים שיקבל, לידי גורם עלום כל שהוא. בני החבורה הסבירו לאיש, שמתוך רגשי פטריוטיות נרתם לסייע בהתלהבות, כי עליו להפקיד בידיהם 2.5 מיליון שקל עד לסיום העסקה, ובסיומה יושב לו כספו בתוספת תשלום על שירותו.האיש מיהר להעביר ל'מגייסיו' את הסכום, ובתמורה קיבל מהם מספר מעטפות אטומות שבהן, כביכול, נמצאים היהלומים המדוברים שעליו להעביר. עד מהרה התברר לאיש, לדאבונו, שהמעטפות אינן מכילות דבר.

אלא שבכך לא הסתיימה הפרשה. החשוד ושותפיו, שראו כי טרף קל בידם, יצרו שוב קשר עם הקורבן והבטיחו להעביר לבעלותו מגרש יקר בהרצליה, אך קודם לכך עליו לשלשל לכיסם סכום של מיליון ומאה אלף שקל לצורך הסדרת העברת הבעלות. גם הפעם מיהר האיש להעביר אליהם את הכסף, אלא שעד מהרה התברר שאין מגרש.

האיש הגיש תלונה במחלק ההונאה של משטרת מחוז תל אביב, שם פתחו בחקירה נמרצת שבסיומה נעצר חשוד ראשון, בעל עבר פלילי בעבירות מרמה, שרק לאחרונה השתחרר לאחר שש שנות מאסר שריצה בגין עבירות דומות. המשטרה מעריכה כי הוא ראש ההתארגנות ובינתיים החקירה נמשכת. במשטרה מקווים ללכוד גם את שאר השותפים לתרמית ולנסות לאתר את הכסף.