מוריו וחבריו של סמל ראשון בניה רובל ז"ל, בן ה-20 מחולון, התקשו לקבל את הבשורה על נפילתו אמש (שבת) בקרב במסגרת מבצע 'צוק איתן'. הם סיפרו על נער חייכן ואדיב שכבר מגיל צעיר שאף לשרת ביחידה קרבית ולהתקדם בצבא.

שנתיים אחרי הפגיעה: הפחד חזר לרחוב העסיס

בניה ז"ל למד בבית הספר היסודי 'אמירים' בשכונת בן גוריון בעיר, בהמשך התחנך בתיכון 'נבון', במגמת מחשבים וסיים את לימודיו בשנת 2012. בניה היה חבר בנבחרת הריצה של בית הספר וכן ספורטאי מצטיין. מגיל צעיר הוא רקד בלהקת המחול הייצוגית של חולון, "הורה רעים". הוא הותיר אחריו הורים - עדה וזאב ושני אחים גדולים.

"אומרים שאלוקים לוקח את הטובים ואין ספק שהפעם הוא לקח את הטוב ביותר", כך אמר שרון אסייג שלימד את בניה בבית הספר 'נבון' בחולון.עוד הוסיף אסייג: "כשפתחתי את האינטרנט בבוקר הייתי המום לראות את הפנים המתוקות והחייכניות שלו מתבוננות בי, לא האמנתי שזה קרה לו. בפורים האחרון הוא הגיע לבקר בבית הספר עם מדי הצנחנים והספקתי לחבק אותו ולומר לו כמה אני גאה בו שהגשים את החלום שלו, להתגייס ליחידה משמעותית ולעשות שרות צבאי מספק וחשוב. בניה תמיד ראה בשירות הצבאי שלו זכות ולא נטל, הוא הרגיש שזאת החובה שלו ורצה לשרת את המדינה ולשמור על תושביה".

לדברי אסייג בכיתה י' בניה וחבריו חוו אירוע קשה כאשר כבן כיתתם נפטר מדום לב באופן פתאומי. "בניה היה חבר טוב שלו ואני זוכר שכשכבה הם התגברו על המשבר הזה יחד, ועכשיו משפחת בית הספר 'נבון' נאלצים להתמודד עם משבר נוסף. אנחנו ממש מרגישים שזה יום טראגי לישראל ולחולון, אבל גם למשפחת 'נבון' במובן הפרטי, איבדנו בן משפחה ואנחנו מנסים לתמוך אחד בשני בשעות הקשות".

ראש עיריית חולון, מוטי ששון, ביקר היום בבית המשפחה יחד עם מנכ"לית העירייה, חנה הרצמן ואמר בצאתו: "בניה נולד בעת שהייתי ראש עיר ולצערי גם נהרג בעודי מכהן. הוא היה פעיל בחולון, בתחום המחול והספורט והטביע את חותמו בענפים אלה. כשהיה ילד ונער, נהגתי לצפות, מדי שנה, בו ובחבריו ללהקת המחול הייצוגית של חולון 'הורה רעים', רוקדים במופעים העירוניים וכעת, לצערי, אנחנו מלווים אותו למנוחת עולמים. חולון כולה מחבקת את המשפחה בשעה קשה זו".

הלוויתו תתקיים היום (יום ראשון) בשעה 19:00 בבית העלמין הצבאי בחולון.