אתר האינטרנט של בית ספר 'בן גוריון' בחולון הוסר מהרשת, ככל הנראה בעקבות תלונתה של אם, שגילתה כי באתר הבית ספרי פורסם שהאוכלוסייה בו מגיעה מרקע סוציו־אקונומי נמוך.

תלמידה התלוננה נגד המנהלת: "השפילה אותי"
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

תושבת חולון שעברה להתגורר בשכונת בן גוריון, התלבטה לאיזה בית ספר לרשום את שני ילדיה - ל'בן גוריון' הקרוב למקום מגוריה החדש או לבית ספר 'אשלים' המרוחק יותר.

לצורך כך היא פנתה להתייעץ בפורום חולון שבאתר 'ynet', שם כתבה כי ידוע לה ש'בן גוריון' משלב בתוכו את ילדי שכונת ג'סי כהן מאז שבית הספר השכונתי 'ויצמן' נסגר, וכי הוא מציג את עצמו באתר שלו כבית ספר עם אוכלוסייה במצב סוציו־אקונומי נמוך."אני קצת חוששת מהאוכלוסייה ומאפייניה ומרמת בית הספר, במיוחד לאור העובדה כי בית הספר כותב על עצמו כי האוכלוסייה היא ברמה נמוכה", כתבה האם בפנייתה.

מנהלת פורום חולון, פלורה חממי, התפלאה על הניסוח ושאלה מהיכן התקבל המידע שכתבה. האם הסבירה כי הציטוט נלקח היישר מאתר בית הספר עצמו, בו נכתבו הדברים במפורש לדבריה.

"הייתי המומה וביקשתי ממנה לראות את זה במו עיניי", סיפרה חממי. "לאתר קראו 'בית הלומד בן גוריון' והיה רשום שם בבירור כי הילדים מגיעים מרקע סוציו־אקונומי נמוך, ניסוח שבהחלט לא ראוי לאתר של בית ספר יסודי".

חממי העבירה את המידע למינהל החינוך, וכבר למחרת בבוקר האתר כולו הוסר מרשת האינטרנט.

"לא הבנתי למה הם העלימו את כל האתר, הרי מדובר בשורה אחת מתוך אתר שלם של בית הספר. אולי היו שם עוד דברים שהיה עדיף לתקן", אמרה חממי לאור הדברים.

למרות הפעולה המהירה שנעשתה להסרת האתר, הספיקו כמה הורים מ'בן גוריון' לשמוע על המקרה באמצעות הפורום. "זה כנראה היה רשום במקום שולי מכיוון שאני מעולם לא ראיתי את זה", אמרה אם לתלמידה מבית הספר. "בעיניי זה לא ראוי ומאוד מבזה. זה לא סוד שיש בבית הספר הרבה ילדים משכונות קשות וממשפחות שממש נאבקות לסגור את החודש, אבל לכתוב את זה שחור על גבי לבן זה להעצים את הסטיגמה", הוסיפה האם.

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "אכן כך היה. האתר הורד לאחר פניית מינהל החינוך העירוני והמנהלת התנצלה על הטעות בשיקול הדעת".