שיתוף פעולה בין עיריית חולון, וטרינר פרטי ועמותת 'חבר' הביא להצלת כלב פצוע, שכעת מחפש בית. אנשי העמותה נערכים בימים אלה לסגירת הכלבייה שלהם שפעלה בין אזור לחולון, אחרי שקיבלו צו פינוי מהשטח. אבל לפני העזיבה, הם הספיקו להציל עוד כלב אחד.

גולשים נרתמים למציאת בית חם לכלבים נטושים
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

"בעירייה יודעים את מצבנו, שאנחנו לקראת עזיבה, במצוקה כספית ויש המון עומס", מספרת מנהלת העמותה, רחל סליט. "לכן כאשר מנהל המחלקה הווטרינרית בעירייה ד"ר אורי ברטמן פנה אליי, ידעתי שאנחנו האופציה האחרונה, ושאם לא ניקח אחריות על הכלב הוא יגיע להסגר ומשם להמתה".

ד"ר ברטמן סיפר לסליט שתושב העיר דיווח על כלב משוטט עם חבל שקשור לצווארו, והיה חשד כבד להתעללות בבעלי חיים. עובדי המחלקה הווטרינרית אספו את הכלב והעניק לו טיפול ראשוני. "מהרגע הראשון היה ברור שהכלב עבר התעללות קשה", סיפרה סליט. "ד"ר ברטמן וד"ר ויקטור חדד מהמחלקה הווטרינרית בעירייה אמרו שהכלב קיבל מכות קשות בפניו והיה קשור זמן רב, או שנגרר עם החבל. החבל היה מהודק חזק סביב צווארו, ממש נכנס לו לתוך הבשר ופצע אותו קשה".הכלב נאסף על ידי חברי העמותה ובמשך חודש טופל על ידי ד"ר גיורא היימן, וטרינר פרטי, "ללא כל תשלום ובהתנדבות מלאה", מספרת סליט. "כולנו היינו המומים איך הכלב הזה עליז ונעים, בדרך כלל כלבים שעברו התעללות הופכים לתוקפנים וחשדנים, אבל הוא מיד חיפש ליטופים. החלטנו לקרוא לו גבריאל, כי הוא גיבור אמיתי ולמרות כל מה שעבר נשאר כלב חברותי, ממש כמו מלאך טוב".

גבריאל הוא זאב מעורב ובעמותת 'חבר' מקווים שיימצא לו בית לפני שהם יעזבו.