בית המשפט הוציא, באופן די חריג, צו הרחקה מהבית למשך 30 יום לאישה מחולון שנהגה באלימות כלפי בעלה. המקרה תועד במצלמות נסתרות שהבעל התקין בבית של בני הזוג, שעוד לפני כן פתחו בהליכי גירושין.

לכל החדשות והסיפורים בנייד - הורידו את אפליקציית mynet

בני הזוג מהחולון נשואים יותר מ־20 שנה והורים לשלושה ילדים. לאחר מספר מקרים בהם לטענת הבעל אשתו נקטה כלפיו אלימות מילולית, הוא החליט להציב מצלמות נסתרות בביתם, מתוך חשש שהמילים שלה יהפכו למעשים והוא יתקשה לשכנע את הסביבה שאשתו מסוגלת לפגוע בו.

לאחרונה התאמתו חששותיו של הבעל, כאשר במהלך ריב קולני אשתו קרעה את חולצתו ושרטה את גבו. האיש מיהר לתחנת המשטרה כדי להגיש תלונה נגד אשתו ואף הצטייד בקלטת שתיעדה את המקרה.למרות הנטייה המיידית להרחיק את הגבר מהבית כשקיים חשש לאלימות בין בני זוג, האישה היא זו שקיבלה צו הרחקה מיידי למשך חמישה ימים מביתה.

לטענת עורך הדין משה פטל שמייצג את הבעל, הנחישות והתושייה של הבעל הצילו אותו מצו הרחקה מיידי מביתו. "כבר בתחילת הליכי הגירושים, כשעלה חשש שהאישה עלולה לנהוג באלימות, הזהרתי אותו לדאוג לתיעוד ההתנהלות בבית", אומר עו"ד פטל . "קשה מאוד לשכנע את רשויות החוק שאישה נוהגת באלימות כלפי בעלה, כיוון שהבעל תמיד נתפס כחזק וכמאיים יותר מהאישה.

"לצערי כבר היה לי מקרה של בעל שאשתו גרמה לו שבר בשן ופנס בעין, ובכל זאת הוא זה שהורחק מביתו. במקרה זה המצלמה הצילה את הבעל ולמעשה שימשה כעדות לאמיתות דבריו. חשוב לי לציין שהבעל לא הרחיק את הילדים מאשתו בשום דרך, ואם תרצה לפגוש אותם היא תוכל לעשות זאת".

עו"ד פטל הגיש בשם הבעל בקשה לצו הגנה לבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב, והשופטת שפרה גליק הוציאה לאישה צו הרחקה נוסף למשך חודש ימים. "לא התבקשנו להציג את הקלטת, השופטת הבינה את המצב מהעדויות והנסיבות והחליטה בצעד חריג להרחיק את האישה ולא את הבעל".