בתם של תושבי איזור חולון עברה לגור בעיר סמוכה והחלה לנהל מערכת יחסים עם בחור מסתורי, שאותו הכירה דרך אתר באינטרנט. הוריה של הצעירה בת ה־30 לא האמינו לסיפורים שהוא מספר לבתם, וחקירה קצרה הוכיחה שיש בסיס לחשש שלהם.

לכל החדשות והסיפורים - הורידו את אפליקציית mynet

הבת סיפרה להוריה שהחבר החדש שלה עובד במשרה מסווגת במשרד ממשלתי ושהיא אינה יכולה לפרט עוד. לאחר מספר שבועות הודתה הבת שהיא בעצמה אינה יודעת במה עוסק בן זוגה, אך היא מאמינה לו שהוא עובד במשרה ציבורית בכירה כיוון שבמשך השבוע הוא נמצא בבית מבלי לעבוד אך בכל זאת מרוויח כסף.

הבת סיפרה להוריה שכמעט בכל סוף שבוע היא לוקחת אותו לשדה התעופה בנתב"ג לפגישות מסתוריות. לדבריה בן הזוג ביקש ממנה שלא לשאול אותו על עיסוקו, כיוון שלטענתו נאסר עליו לדבר על הנושא והוא לא מעוניין לשקר לה.לאחרונה עברו השניים להתגורר יחד, ובאחד הביקורים של האם אצל בתה היא הבחינה בכרטיס טיסה של בן הזוג, שהודפס במדפסת הביתית. האם לקחה את הכרטיס ופנתה למשרד חקירות כדי לברר האם הוא אמיתי, והאם בן הזוג של בתה אכן טס לעיתים כה קרובות ליעדים שונים ברחבי העולם.

החוקרים רונן ואנונו ודרור עדוי ממשרד החקירות "רום חקירות בע"מ" אישרו את חשדה של האם, כי מדובר בכרטיס שפרטי הטיסה בו זויפו במחשב ביתי. החוקרים סיכמו עם ההורים שבפעם הבאה שבתם תיקח את בן זוגה לשדה התעופה, הם יעקבו אחריו כדי לגלות מה הוא עושה בסופי השבוע.

במעקב הראשון ראו החוקרים איך החבר המסתורי שותה קפה בשדה התעופה, ואחר כך לוקח אוטובוס לדירה בחיפה, שם בילה את סוף השבוע עם סטודנטית. במעקב נוסף התגלה שהצעיר דווקא כן עובד: בשעות בהן בת זוגו חשבה שהוא בבית, הוא נסע להרצליה שם טייל עם כלבים, ולמעשה עבד כ'דוג ווקר'.

ההורים אמרו לחוקרים שהם אינם יודעים כיצד לספר לבתם שבן זוגה, עם "העבודה המסווגת", הוא בעצם רמאי, בוגד ומתפרנס בדוחק מעבודה זמנית. ההורים ביקשו לשמור את המידע לעצמם וכעת הם מקווים לשכנע את בתם לעזוב את האיש, מבלי לחשוף בפניה את המידע.