תושב חולון שהואשם בעשרה מקרים שונים של הצתת חדרי מדרגות בבניינים ברחבי העיר, והורשע בחמישה מהם, יישלח לשנת מאסר בפועל.

לכל החדשות והסיפורים - הורידו את אפליקציית mynet

במהלך 2013 הוצתו מספר רב של חדרי מדרגות ברחבי העיר. בחלק מהמקרים הוצתו גם פחי אשפה, מועדון קשישים ונעשה ניסיון להצית אפילו בלוני גז.

לאחר חקירה מאומצת, נעצר תושב העיר. בפני השוטרים הוא הודה בארבעה מקרי הצתה ברחובות שנקר והנוטרים שהתרחשו בחודש נובמבר. בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב, יוחסו לו ארבע ההצתות בנובמבר בהן הודה, שלוש הצתות בחודש ינואר ושלוש נוספות בחודש מארס, כולן במהלך שנת 2013.השופט צבי גורפילד הרשיע את האיש בשני מקרי הצתה שהתרחשו בחודש ינואר, אך זיכה אותו מאחד המקרים שהתרחש באותו חודש וכן זיכה אותו מאישום בשלוש ההצתות בחודש נובמבר.

במהלך המשפט הוצגה חוות דעת פסיכיאטרית שקבעה כי לאורך כל חייו סבל הנאשם מהפרעה אישית המאופיינת בשימוש במנגנוני הגנה נמוכים, וכי הוא מתקשה להסתגל לתנאי המעצר. עוד צויין בחוות הדעת כי קיים חשש שהמשך מאסרו יוביל להתפרצות פסיכוטית חריפה וכי קיים חשש לנטייה לאובדנות. על כן המליץ הפסיכיאטר שהנאשם ישהה באגף המיועד לחולים פסיכיאטרים בבית הסוהר.

בפסק הדין ציין השופט גורפילד כי בהתחשב בכך שלנאשם אין עבירות קודמות, וכי מדובר בצעיר שתומך כלכלית במשפחתו, יש לבחור ברף הנמוך ביותר של הענישה בעבירות ההצתה, ופסק לו שנתיים מאסר, אחת קוזזה מתקופת מעצרו.

עו"ד דן באומן שייצג את הנאשם מטעם הסנגוריה הציבורית, הסביר כי הפרקליטות נקטה בגישה מקלה. "אומנם הפרקליטות בחרה להציג כל ערב הצתה כאישום אחד, אך בסופו של דבר מדובר במקרה נדיר ויוצא דופן בו הנאשם מיהר להודות בהצתות רק על מנת לרצות את חוקריו. אני מציין בסיפוק שבית המשפט קיבל את טיעוני ההגנה בדבר הודאת הנאשם והרשיע אותו רק בעבירות שבהן נמצאו חיזוקים אובייקטיבים".