מינהל החינוך בעיריית חולון הוציא רענון נוהלים לגבי שמירת חומרי חיטוי וניקיון בגני הילדים. ההחלטה באה בעקבות מקרה שבמהלכו הגיע ילד לחומרים מסוכנים ונמצא כשבגדיו ספוגים באקונומיקה.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

האירוע, שרק בנס לא הסתיים באסון, התגלה כאשר תושבת העיר הגיעה לאסוף את בנה מהגן. כשהתקרבה למזרן שעליו נח הילד היא החלה להריח ריח עז של חומר ניקוי. כשבנה נעמד היא ראתה לחרדתה שחולצתו מלאה בכתמי אקונומיקה ושגם גופו וידיו ספוגים בריח העז של חומר הניקוי. "הרגשתי בהלה נוראית", סיפרה השבוע. "הפנים של הבן שלי היו קצת מזוגגות והיה ברור שהוא שאף את החומר זמן רב".

לטענת האם, היא גילתה כי בנה נכנס לחדר השירותים של צוות הגן, שלא היה נעול, ושם מצא בקבוק אקונומיקה גדול שהיה מונח על הרצפה. הילד, שקרוב לוודאי לא הבין את הסכנה הגדולה, החל לשחק עם החומר הרעיל אולם גם לאחר מכן איש מצוות הגן לא שם לב לריח שהדיף.האם פנתה לצוות הגן והתלוננה על המקרה. לטענתה, אנשי הצוות הקבועים טענו כי צוות הצהרון שכח, ככל הנראה, להחזיר את חומרי הניקוי למקומם.
האם לא השתכנעה מההסבר, פנתה למינהל החינוך ואף הזמינה ממונה בטיחות לגני ילדים שיבדוק את המקום.

בעקבות המקרה מיהרו במינהל החינוך לרענן את ההנחיות והוציאו תזכיר בנושא. אבל את האם זה לא מנחם: "החומר הרעיל היה עלול להיכנס לו לפה או לעיניים ולגרום נזק כבד. חשוב שיקחו אחריות על העניין הזה ולא יסתפקו ברענון נהלים רשמי. היום אני שולחת את הילד שלי לגן ברגשות מעורבים".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "הצהרון מופעל על ידי רשת קהילה ופנאי, ובעקבות המקרה נערך במינהל החינוך תחקיר מקיף כולל שימוע לצוות הגן, שבעקבותיו הוסקו מסקנות. בנוסף, נשלח ריענון נוהל בנושא זה לכל מנהלי הגנים, בתי הספר והצהרונים".

תגובת רשת קהילה ופנאי: "אנו מודעים למקרה המתואר ורואים אותו בחומרה. יצויין כי לאירוע אין כל קשר לרשת מכיוון שהוא התרחש בגן בשעות הבוקר שעות, שאינן באחריותה. בכל מקרה, אנו פועלים בשיתוף פעולה עם מינהל החינוך על מנת שמקרים כאלה לא ישנו. הרשת שמה את ביטחון ובטיחות הילדים בראש סדר יומה. עובדות הגנים מודעות היטב לנהלים בנושא ופועלות לפיהן".