ראש עיריית חולון מוטי ששון קורא בדף הפייסבוק שלו לתושבים להמעיט בהדלקת מדורות בל"ג בעומר ולקצר את זמן הבילוי בהן. פנייתו נעשתה עקב בקשות רבות של תושבים, לפיהן יש לפעול לכך שעיר הילדים חולון תשמש מודל לחיקוי בנושא ותוביל את צמצום המדורות בחג.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"בשנים האחרונות פנו אל העירייה יותר ויותר תושבים המלינים כי מסורת הדלקת המדורות התרחבה עד כדי היותה מטרד הגורם לפגיעה משמעותית באיכות החיים", כותב ששון.

"בשנים עברו, בהן היו שטחים פתוחים רבים ברחבי הארץ, נהנו ילדי ישראל וביניהם גם אני וחבריי, מהדלקת המדורות ומהפעילות החברתית סביבן. במהלך השנים הלכו והצטמצמו שטחים אלו בערי ישראל בכלל ובמרכז הארץ בפרט. האוכלוסייה גדלה, בניינים רבים נבנו וכך נוצרה מצוקת מקום לקיום המדורות בערב ל"ג בעומר. כתוצאה מכך, הלך והשתרש הנוהג לפיו אירועי החג מתקיימים מספר ימים, לעיתים אף למעלה משבוע, ותושבי העיר סובלים מדי ערב מאש, מעשן, מלכלוך ומרעש, עד השעות המאוחרות בלילה. וכל זאת ממש למרגלות בתיהם. במקביל, איכות האוויר בתקופה זו נפגמת, מה שמעיק במיוחד על קשישים, על תינוקות ועל אנשים שבריאותם איננה תקינה".מי שעוד פנה אל ששון הם אנשי התקשורת אורלי וילנאי וגיא מרוז, שפתחו בקמפיין הסברה נגד מנהג הדלקת המדורות. במסגרת זו פנו השניים לראשי ערים ברחבי הארץ, במטרה שאלה יעודדו את התושבים שלא להדליק מדורות כלל או להסתפק במדורות קטנות ומשותפות.

ששון, כאמור, נענה לפנייה, ופרסם בעקבותיה את הססטוס בדף הפייסבוק שלו. "אם בכל זאת הנכם מדליקים מדורה, אנא ודאו שתהיה זו מדורה מצומצמת בגודלה שתימשך זמן קצר ככל האפשר, תוך שמירה על כללי בטיחות וניקיון במהלך האירוע ובסיומו".

במקביל לכך שלח מינהל החינוך בעירייה מכתב לבתי הספר בחולון, שבו התבקשו המנהלים להשתדל למצוא פעילויות חלופיות ולצמצם את מנהג המדורות ככל האפשר.

בעירייה הוסיפו כי בערב ל"ג בעומר יסיירו אנשי הפיקוח העירוני בכוחות מתוגברים ברחבי העיר, תוך מתן דגש לגנים הציבוריים ולפארקים על מנת לוודא שלא יובערו בהם מדורות. בשטחים הפתוחים, בהם מותר להבעיר אש, האחריות לבטיחות היא על מכבי האש.