כבר שנים רבות שהרב הראשי הספרדי של העיר חולון, הרב אברהם יוסף, נוהג לענות על שאלות בנושאי הלכה באתר האינטרנט "מורשת". לקראת חג הפסח נרשם עומס באתר בפניות לרב, הידוע כמומחה בענייני הלכות שבת וחגים. הגולשים שואלים את הרב שאלות בנושא חמץ, הכשרת כלים, וסוגיות רבות אחרות שמעלה החג.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

כך למשל, העלה אחד הגולשים, המתגורר בחו"ל, בפני הרב שאלה משפחתית רגישה לקראת ליל הסדר. הבחור סיפר כי כבר שלוש שנים שהוא וחמו אינם בקשר, זאת כיוון שחמו בחר לנהל מערכת יחסים עם אישה גויה. לקראת ליל הסדר החליט הגולש להגיש לחותנו עלה של זית והזמין אותו לליל הסדר. החם הסכים להגיע בתנאי שגם בת זוגתו הגויה תצטרף לארוחת החג.

הגולש הסביר לרב כי הוא מתלבט כיוון שידוע לו שאם חמו לא יבוא לחגוג איתם את ליל הסדר הוא כנראה יחגוג אותו לבדו בבית חב"ד או שלא יחגוג אותו כלל. הרב, שידוע כדוגל גדול בשלום בית, דווקא חיזק את ההחלטה המקורית של הגולש וכתב לו כי עם כל הכבוד לחמו, אין טעם להזמין אותו לחג וכי על הגולש לחשוב על ילדיו ועל הדוגמא שסבם עלול לתת להם אם יבוא לליל הסדר מלווה באישה לא יהודיה.שאלה נוספת שהעלה גולש ומטרידה רבים, גם את מי שאיננו שומר מוסרת, היא עניין הסידורים הקבועים לפני ימי החג. גולש כתב לרב כי רישיון הרכב שלו פג תוקף בדיוק באמצע ימי חול המועד אלא שבגלל ההכנות הרבות לחג אין לו אפשרות לטפל בנושא מוקדם יותר, אך אם ימתין עד אחרי ימי חול המועד יאבד רכבו את הרישיון. הרב השיב לו שכיוון שככל הנראה יאלץ לבצע ברכב תיקונים, גם קטנים, הרי אסור לו לעשות 'טסט' כיוון שיש איסור לעבוד בחול המועד.

תשובה נוספת שענה הרב נוגעת לענייני הקניות שמעסיקים בימים אלו את כולם. הרב הפתיע כשכתב שלמרות שכולם עושים זאת, הרי לקיחת שקיות סופר חדשות מהחנות, כאלו שלא נעשה בהן שימוש בקנייה עצמה, הינו גזל ואסור בתכלית האיסור.