מה אתם הייתם עושים אילו מצאתם המחאה חתומה אך ללא שם המוטב עליה, האם הייתם פודים אותה או מנסים לאתר את בעליה? למיקי בוזגלו, תושב רחוב הגאולים בחולון, זו כלל לא הייתה שאלה.

מעשה טוב: מצא אוצר בבגדים שנתרמו לו והחזיר
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

בוזגלו יצא מביתו לפגישת עסקים, אז הבחין בפיסת נייר מוטלת בין הצמחייה בכניסה לבניין מגוריו. "הרמתי את הדף וראיתי שזה שיק פתוח על סך 14 אלף שקל, בלי שם המוטב", מספר בוזגלו, יזם היי־טק ואיש מחשבים במקצועו. "האמת היא שלרגע לא התלבטתי, והתחלתי לעשות טלפונים כדי לאתר את בעל השיק".

בוזגלו הבין שמאחר ולא היה כתוב שם המוטב, אין באפשרותו לאתר את האדם שעבורו נרשמה ההמחאה, ולכן הוא התמקד בחיפוש האיש שחתם עליה. "על השיק הייתה חתימה של חנות אופנה, אבל הם לא ידעו על מה אני מדבר", ממשיך בוזגלו. "ניסיתי לפנות לבנק שהנפיק את השיק אבל זה לקח המון זמן ולא הייתי בטוח שהם ייתנו לי מענה בזמן הקרוב. בשעות הצהריים סיפרתי לאשתי על המקרה, והיא אמרה שיש לנו שכן בבניין שמתעסק באופנה ואולי זה קשור אליו".

בערב פנה בוזגלו לשכן, ולאחר שזה הציג בפניו אישור לבעלות על העסק שהופיע על ההמחאה החזיר לו בוזגלו את ההמחאה."הבחור הופתע ומאוד הודה לי, אבל אני מאמין שמי שעושה טוב מקבל טוב", מסכם בוזגלו בצניעות. "מבחינתי הרווחתי מצווה, ואני מאמין שבן אדם מקבל את כל מה שהוא רוצה, אם הוא רק יתכוון מספיק ויתאמץ. לכן אין לי צורך בקיצורי דרך או בהשגת כסף בדרכים לא ישרות. באותה מידה יכולתי למצוא מיליון שקל, אבל זה לא הכסף שלי ולכן לא הייתה לי כל כוונה לשמור אותו".