ארגון 'מכל הלב', הפועל מקרוואן בבית ספר 'השבעה' באזור, מתקשה להתארגן לקראת חלוקת חבילות לנזקקים לחג הפסח, לאחר שהגישה לקרוואן נחסמה על ידי המועצה.

כל ילד רביעי בבת ים מתחת לקו העוני
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

בכל יום שישי קולט הארגון ההתנדבותי, הפועל באזור זה 12 שנה, מוצרי מזון שנתרמים על ידי תושבי הסביבה. המתנדבים אורזים אותם בקרוואן, ומעבירים אותם למשפחות נזקקות, בהתאם לרשימה המתקבלת מאגף הרווחה. לפני כארבעה חודשים נחסם המעבר לקרוואן, על ידי מכולות שהוצבו במקום לשם שיפוצים בבית הספר.

לקראת חג הפסח המתקרב, תכננו בארגון להגביר את הפעילות, ולארגן מארזי חג שיספקו למשפחות הנזקקות ארוחת פסח ראויה, ואולם לטענתם, הם נתקלו בקושי להזמין ספקים עם מוצרי מזון, בשל הגישה החסומה לקרוואן. כשפנו למועצה לבירור העניין, התברר להם כי אין בכוונת המועצה לסייע.מנהל הארגון, אלכס קומר, הפועל בהתנדבות מלאה, אומר כי הוא חושש שהארגון ייאלץ לסגור את שעריו. "כבר ארבעה חודשים שאנחנו גוררים את הפעילות שלנו. זה מאוד קשה לעבוד בצורה כזאת, למרות שכל מה שצריך זה להזיז מכולת פח אחת, וכך ליצור מעבר. כרגע הקרוואן סגור, ופשוט לא ניתן להגיע אליו. למרבה הצער, כנראה שניאלץ להפסיק את פעילות הארגון דווקא לקראת הפסח. במשך 12 שנה העברנו מזון למשפחות נזקקות באזור, בראשון לציון ואפילו בתל אביב. חבל לי על ההפסד הגדול של התושבים".

"אני מתנדב בארגון כבר כמעט שנתיים ומכיר את פועלו המבורך", אומר אוריאל תנעמי, יושב ראש האופוזיציה במועצת אזור, "כל מה שאנחנו רוצים זה להמשיך לעזור לתושבים".

ראש מועצת אזור, אריה פכטר מסר: "הקרוואן הפך למאחז פוליטי ואין זה ראוי שסיוע לנזקקים ופוליטיקה יתערבבו יחד. החלטנו לשים לזה סוף.
"הקרוואן יחזור לתפקד כמקום חסד למשפחות נזקקות על ידי ויצ"ו שיקימו שם מחדש ארגון חסד. חשוב לציין כי בפסח לא תהיה משפחה נזקקת אחת באזור שלא תקבל חבילת מזון לחג. באזור יש עוד המון עמותות חסד ובשיתוף המועצה נעזור לכל מי שצריך".

קומר הכחיש בתוקף את הדברים ואמר כי המקום משמש כסיוע לנזקקים בלבד.