כמו בשנה שעברה, גם בחג פורים הזה נאלצה הקהילה השומרונית בחולון להתמודד עם ונדליזם ותוקפנות של צעירים ששתו לשוכרה. במוצאי שבת בערב, זמן קצר לאחר קריאת המגילה, התפרעה קבוצת צעירים באיזור שכונת נווה פנחס שבה מתגוררים במרוכז בני הקהילה השומרונית בעיר.

צעירים חרדים התפרעו וצעקו: "שואה לשומרונים"
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

חבורת הצעירים, ככל הנראה תושבי חולון, הגיעה לרחוב דבורה הנביאה והחלו לזרוק חזיזים ואבנים אל עבר בני הקהילה השומרונית ובתיהם. מדובר במסורת מכוערת שנמשכת כבר שנים, כאשר בשנה שעברה נגרם נזק רב לרכבים, וילדה שומרונית אף נפגעה בפניה מאבן שנזרקה לעברה.

הפעם החליטו חברי קהילת השומרונים להיערך מבעוד מועד, ולפני החג ביקשו מהמשטרה שתהיה נוכחות קבועה בשטח. "כבר ביום שלישי שלפני פורים ראשי הקהילה ערכו פגישה במרחב איילון", סיפר יפת צדקה, חבר בקהילה ופעיל חברתי. "בעקבות האירועים הקודמים ביקשנו השנה להיערך בהתאם ושתהיה נוכחות משטרתית לאורך כל הלילה. בשעות הערב הסתובבו כאן שש ניידות ולאורך כל הלילה הסתובבה ניידת בקביעות והראתה נוכחות".אלא שגם הנוכחות המשטרתית המוגברת לא הצליחה להרתיע חלק מהנערים. "לילדים האלה כנראה אין פחד", אומר צדקה, "הם בכל זאת הצליחו להתגנב ולזרוק נפצים. כמובן שזה לא נעים, אבל השנה הודות לשיתוף הפעולה עם המשטרה נמנע נזק ברכוש ועוגמת הנפש הייתה יחסית מועטה".

צוות סיור שפטרל בשכונה עצר שני קטינים תושבי חולון בני 16 ו־17 בחשד להחזקת וזריקת נפצים.

מהמשטרה נמסר כי החקירה ממשיכה להתנהל במרחב איילון, ובקהילת השומרונים הביעו שביעות רצון על כך. "בשנה שעברה המשטרה המשיכה לחפש את הנערים שזרקו אבנים, וידוע לנו ששוטרים הזהירו ילדים שמוכרים להם כמי שבאים לשכונת השומרונים להתפרע, שלא יעיזו להתקרב לשכונה בפורים", מסכם צדקה. "זה מראה על אכפתיות ועל מודעות גבוהה של המשטרה לבעיה שנוצרת כאן מדי שנה בפורים".