הלך הדוח, הגיע ההיגיון: פקחית מעיריית חולון הפגינה חריצות מדהימה. במשך חמישה ימים ברציפות התייצבה ברחוב מגוריה של דינה ברגהוף, מאכילת חתולי רחוב מוכרת בשכונה. ברגהוף הפנסיונרית עשתה באותם ימים בדיוק את מה שהיא נוהגת לעשות מזה שנים: לתת לחתולי הרחוב מזון ושתייה.

בבת ים שום דבר לא עזר לחובבת חתולי הרחוב
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

"אני מקפידה שיהיו להם מים נקיים, קערת אוכל מלאה בגרעינים ובאוכל יבש בלבד, כפי שמאפשר החוק. הנחתי את הכלים במקום שלא יפריע לעוברים ולשבים", הבהירה ברגהוף לפקחית החרוצה כבר ביום הראשון לביקורה, ושיחזרה זאת בפנינו השבוע. את נציגת החוק מטעם העירייה, ההסברים והמראה בשטח לא שכנעו כלל ועיקר.

"במשך חמישה ימים, בכל יום, התייצבה הפקחית ונתנה לי דוח. הסברתי לה שאני מאכילה את החתולים כחוק, אך היא בשלה, המשיכה להציק לי כל יום מחדש", סיפרה חובבת חתולי הרחוב. "היא טענה שהמזון מפריע למעבר, למרות שאני מניחה שם את האוכל באופן קבוע כבר שנים ואיש מעולם לא התלונן".

וכך, יום אחר יום, זכתה ברגהוף לדוח ברירת קנס בסך 430 שקל בכל פעם. "בתום שבוע ימים הייתי זקוקה לקלסר, כדי לסדר ולתייק בו את הקנסות שקיבלתי, שהוטלו עלי השכם וערב, פעמיים ביום. הודעות הקנס היו מגיעות כמו מרשם רופא, שנועד למנוע איזו מחלה קשה. אני רק רציתי להאכיל חתולי רחוב רעבים", הגיבה על להיטות הפקחית.

מה גרם לה להפסיק לרשום לך דוחות?
"העברתי את הגרעינים לכלי אחר. אבל השקט והשלווה שהיו נחלתי עד אז, פרחו מן החלון. זעזע אותי שברחוב שלנו, הנקי כמבחנה סטרילית, אין מקום לחתולי הרחוב שבכל זאת חיים בו".

ברגהוף, שחשפה בפנינו את מאבקה אך העדיפה שלא להזדהות בתמונה, לא ויתרה. היא התייצבה מול שופט בית המשפט לעניינים מקומיים בחולון והציגה את גירסתה בפניו. באמצעות עו"ד יונתן רבינוביץ', מתנדב בעמותת "תנו לחיות לחיות" היא הגישה כתב הגנה והתכוננה ליום הדין.

אלא, שככל הנראה לא הייתה התאמה בין חריצות הפקחית ובין חובבת חתולי הרחוב. העירייה, יממה בלבד לפני היום המיועד, הודיעה לה על החלטתה לחזור בה מכתב האישום.

עו"ד רבינוביץ' הגיב על הצעד המפתיע מצד העירייה: "על פי החוק, היא זוכתה באופן טכני, כיוון שלא הודתה באשמה והאישומים בוטלו. במצב כזה, באופן טבעי, היא מעוניינת שעיריית חולון תשלם לה על הוצאות המשפט. זו לא הפעם הראשונה שאני נאלץ להתמודד מול עירייה שנותנת דוחות הזויים".

ברגהוף שמחה שהחוויה הלא נעימה כבר מאחוריה, אך זועמת על התנהלות עיריית חולון. "אם אני אשמה בפשע כל כך נורא, אז למה ביטלו את התיק? אנשים שמאכילים חתולים בניגוד לחוק צריכים להיענש. מבחינתי, ביטול התיק אומר שהם הבינו שטעו. ההצקות, הדוחות וההטרדה, שהם גרמו לי ולעו"ד רבינוביץ', שהגן עליי בהתנדבות, היו מיותרים ונעשו מתוך חוסר חשיבה".

מעיריית חולון נמסר: "איננו מתנגדים להאכלת חתולי רחוב, כל עוד היא נעשית בהתאם להנחיות האמורות וכל עוד לא נוצר מפגע ומטרד. כתבי האישום נגד גברת ברגהוף בוטלו לפנים משורת הדין ע"פ שיקולי המאשימה ובהתחשב בנסיבות".